Trwa ładowanie...
ycipk-4eebvr

Gołaszew. Spalili karty do głosowania. Teraz tłumaczą, że prowadzili badania

Nowe ustalenia ws. tajemniczego znaleziska w podwarszawskiej wsi. Jedna z firm zgłosiła się na policję, twierdząc, że są odpowiedzialni za spalenie dokumentów w pustostanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe fakty ws. spalonych dokuementów
Nowe fakty ws. spalonych dokuementów (WP.PL, Fot: WP.PL)
ycipk-4eebvr

Przypomnijmy: sprawę spalonych dokumentów i kart do głosowania zgłosił pracownik urzędu miasta w Ożarowie Mazowieckim. Dokumenty znaleziono w poniedziałek w opuszczonym gospodarstwie rolnym we wsi Gołaszew w województwie mazowieckim.

Zabezpieczone papiery to akta postępowań cywilnych Sadu Rejonowego w Wołominie oraz karty do głosowania do Sejmu i Senatu. Część z nich była spalona. Z pustostanu wywieziono dwa busy materiałów.

Co ciekawe, reporter Polsat News, znalazł w opuszczonym budynku dokumenty przetargowe. Były także potwierdzenia zakupów z 2012 roku oraz powieść "Popioły" Stefana Żeromskiego.

ycipk-4eebvr

Pożar pod kontrolą

Rozpoczęły się pierwsze przesłuchiwania. Zeznania złożył m.in Leszek Stachlewski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. Kilka dni temu powiedział on w rozmowie z PAP, że brał udział w podpalaniu dokumentów w oborze w Gołaszewie. Jednocześnie zaznaczył, że nie wiedział, że są to akta.

ycipk-4eebvr

Prawie miesiąc temu warszawska firma Telesto sp. z o.o., która wykorzystuję technologię generowania mgły wodnej, chciała sprawdzić, jak ten system sprawdzi się w archiwum. Firma współpracowała m.in. ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej, Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej, Wojskowym Instytutem Higieny. Z kolei miasto miało przekazać oborę jako poligon do ćwiczeń.

Firma wybudowała w oborze specjalne pomieszczenie, gdzie postawiono półki, a na nich stare teczki z papierami. Nad meblami zostały zamontowane tryskacze, czujniki i kamery termowizyjne. - Oni to podpalali od dołu i po jakimś czasie sprawdzali spadek temperatury po tym, jak ruszyły tryskacze. My zabezpieczaliśmy te ćwiczenia. Trwały trzy dni - powiedział Stachlewski w rozmowie z PAP. Takie same informacje miał przekazać policji.

*Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód *

ycipk-4eebvr

Jak podaje RMF FM, powołując się na PAP, firma Telesto miała kontynuować badania w Gołaszewie do końca lipca. Gdy służby w poniedziałek zabezpieczyli spalony materiał w pustostanie, przedsiębiorstwo postanowiło zgłosić się na policję.

Warto podkreślić, że śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 276 Kodeksu karnego, czyli "Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Zobacz także: Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

ycipk-4eebvr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4eebvr

ycipk-4eebvr
ycipk-4eebvr