Trwa ładowanie...

Godzieszów. „Łeb uciąć albo rozstrzelić". Działacz LGBT składa zawiadomienie do prokuratury

„Łeb uciąć albo rozstrzelić. Już dawno Majdanek powinni otworzyć i ich do krematorium" - taką wypowiedź mieszkańców Godzieszowa o gejach zarejestrował dziennikarz Onetu. Sprawą ma zająć się prokuratura.
Share
Godzieszów. Działacz LGBT, Bart Staszewski, zapowiedział zawiadomienie do prokuratury w sprawie bulwersującej wypowiedzi mieszkańców Godzieszowa
Godzieszów. Działacz LGBT, Bart Staszewski, zapowiedział zawiadomienie do prokuratury w sprawie bulwersującej wypowiedzi mieszkańców Godzieszowa Źródło: FORUM
d1ibdva

Bulwersującą wypowiedź mieszkańców Godzieszowa (woj. lubelskie) zarejestrował i opublikował w piątek w mediach społecznościowych dziennikarz Onetu Bartłomiej Bublewicz. Pytał on mieszkańców tej miejscowości, co sądzą o przedstawicielach mniejszości seksualnych. "Łeb uciąć albo rozstrzelić. Już dawno Majdanek powinni otworzyć i ich do krematorium” - odpowiedział jeden z pytanych mężczyzn.

"Do tego prowadzi retoryka anty-LGBT. Straszne" - zwrócił się dziennikarz do prezydenta Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych.

Godzieszów jest gminą na Lubelszczyźnie, gdzie Prawo i Sprawiedliwość oraz Andrzej Duda cieszą się rekordowym poparciem. W pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 zdobył on tu ponad 85 proc. głosów.

d1ibdva

Godzieszów. Bulwersująca wypowiedź o przedstawicielach LGBT. Zawiadomienie do prokuratury

Na nagranie zareagował Bart Staszewski, działacz ruchu LGBT. To właśnie on niedawno, na zaproszenie Andrzeja Dudy, gościł w Pałacu Prezydenckim i rozmawiał z prezydentem o jego wypowiedzi o "ideologii LGBT".

W sprawie bulwersującej wypowiedzi mieszkańców Godziszowa Staszewski zapowiedział zawiadomienie prokuratury. "To co się udało nagrać Bartłomiejowi Bublewiczowi na Lubelszczyźnie jest przerażające. Jako Polakowi brak mi słów. To jest właśnie ta ideologia LGBT. Niektórzy ludzie są już gotowi do pogromów. Jeszcze dzisiaj złoże doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania ustroju faszystowskiego (art. 256 kk) i nawoływania do popełnienia przestępstwa tj. zbrodni zabójstwa. (art. 255 kk) - napisał w mediach społecznościowych.

Wspomniane przepisy mówią o publicznym propagowaniu ustroju faszystowskiego, oraz o publicznym nawoływaniu do popełnienia zbrodni.

d1ibdva

W kolejnym wpisie Bart Staszewski skomentował jeszcze: "Nie ma mojej zgody na szczucie. Obrzydliwy język tych ludzi zasługuje na potępienie i śledztwo prokuratury".

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Barbara Nowacka ostro o debacie TVP: Wynaturzone "Studio Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ibdva

Podziel się opinią

Share
d1ibdva
d1ibdva
Więcej tematów