Trwa ładowanie...

Głośny apel papieża Franciszka. Wystąpił w specjalnym wideo

Papież Franciszek przyłączył się do kampanii organizacji non-profit Ad Council. Ta zajmuje się promocją szczepień i zaufaniem do szczepionek. - Zaszczepienie się przeciwko COVID-19 jest aktem miłości - zaznaczył papież w apelu do narodów.

Głośny apel papieża Franciszka ws. szczepionek na COVID-19. Głośny apel papieża Franciszka ws. szczepionek na COVID-19. Źródło: PAP, fot: EPA
dguvjdr

- Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować - podkreślił papież Franciszek, który przyłączył się do kampanii organizacji Ad Council.

Apel papieża Franciszka. Powodem szczepionki na COVID-19

W projekcie "It's up to you" (to zależy od ciebie - red.) brali już udział m.in. byli prezydenci Stanów Zjednoczonych, w tym Barack Obama i George W. Bush. Oprócz papieża Franciszka i polityków głos w sprawie walki z COVID-19 zabierają także eksperci.

Jak zaznaczył Ojciec Święty, "w braterskim duchu przyłącza się do tego przesłania nadziei na bardziej świetlaną przyszłość".

Minister zdrowia Adam Niedzielski komentuje spot WP. „Najwyższy czas mówić językiem autentycznym”

- Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się jest aktem miłości. Miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów - dodał papież Franciszek.

dguvjdr

Szczepionki na COVID. Papież Franciszek apeluje o "mały gest miłości"

W opinii głowy Kościoła przyjmowanie szczepionek na COVID-19 to także"miłość polityczna i społeczna". Tak okazywana miłość ma być "pełna osobistych gestów, zdolnych do tego, by przekształcić społeczeństwo i uczynić je lepszym".

- Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi - zaznaczył papież Franciszek i dodał, że prosi Boga o to, by każdy w sprawie szczepionek na COVID mógł dołożyć "swój mały gest miłości". - Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka - podkreślił Franciszek.

Oprócz papieża Franciszka, głos w sprawie szczepionek na COVID-19 zabrali też inni dostojnicy Kościoła: arcybiskup Jose Horacio Gomez Velasco z Los Angeles w USA, kardynałowie Carlos Aguiar Retes z Meksyku, Oscar Rodríguez Maradiaga z Hondurasu, Claudio Hummes z Brazylii, Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru i arcybiskup Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru.

Unity Across the Americas | COVID-19 Vaccine Education Series

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dguvjdr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dguvjdr
Więcej tematów