Trwa ładowanie...

Mocne słowa Franciszka. Papież przestrzega przed "społeczeństwem, które nie rodzi życia"

- Społeczeństwo, które przedkłada interesy nad ludzi, nie rodzi życia - powiedział w niedzielę papież Franciszek. Tłumaczył też, jak powinna wyglądać dojrzała relacja z Bogiem.

Mocne słowa Franciszka. Papież przestrzega przed "społeczeństwem, które nie rodzi życia" Mocne słowa Franciszka. Papież przestrzega przed "społeczeństwem, które nie rodzi życia" Źródło: PAP, fot: Stefano Spaziani
d3f5tol
d3f5tol

Papież przemówił do wiernych zebranych na placu św. Piotra. Przestrzegał przed "poszukiwaniem Boga dla własnych korzyści".

- W ten sposób wiara pozostaje powierzchowna i staje się, że tak to ujmę, oparta na cudach. (...) Szukamy Boga, by zaspokoić głód, a potem zapominamy o nim, kiedy jesteśmy nasyceni - powiedział. Jak przekonywał Franciszek, jeśli w centrum stawiamy swoje potrzeby i interesy, nie możemy mówić o dojrzałej wierze.

- Słuszne jest przedstawianie sercu Boga naszych potrzeb, ale Pan, który działa ponad naszymi oczekiwaniami, pragnie przeżywać z nami przede wszystkim relację miłości - dodał.

d3f5tol

Zobacz też: Powstaniec apeluje do młodzieży. Pomożesz spełnić jego marzenie?

Papież przekonywał wiernych, że nie kocha się, by dostać coś w zamian, a prawdziwa miłość jest bezinteresowna. Jego zdaniem, relacja z Bogiem powinna wykraczać poza logikę interesów i kalkulacji, a tego typu podejście powinniśmy też stosować w relacjach międzyludzkich.

"Nauczmy się kochać"

Franciszek zachęcał też wiernych do bezinteresownej miłości, bez kalkulacji i wykorzystywania ludzi.

d3f5tol

- Bardziej niż martwić się o chleb materialny, który zaspokaja nasz głód, przyjmujmy Jezusa jako chleb życia i wychodząc od przyjaźni z nim nauczmy się kochać nawzajem - dodał.

Podczas spotkania zwrócił się też do Peruwiańczyków, którzy wybrali nowego prezydenta. Od 28 lipca jest nim nauczyciel Pedro Castillo.

- Macie nowego prezydenta. Niech Bóg błogosławi zawsze was kraj - powiedział Franciszek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3f5tol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f5tol
Więcej tematów