Trwa ładowanie...
d40vrsy

Ginekolog z Zabrza w sądzie za gwałty. Ofiarami 26 pacjentek

Przed Sądem Rejonowym w Zabrzu rozpoczął się proces ginekologa Monzera M. Lekarz miał zgwałcić lub molestować 26 pacjentek. Grozi mu kara nawet 20 lat więzienia.
Share
Ginekolog Monzer M. na sali Sądu Rejonowego w Zabrzu
Ginekolog Monzer M. na sali Sądu Rejonowego w ZabrzuŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d40vrsy

Mężczyzna został doprowadzony na salę sądową z aresztu. Tu po rozpoczęciu procesu - z uwagi na dobro pokrzywdzonych i charakter zeznań - wyłączył jawność rozprawy.

Śledczy postawili 26 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. - Cała konstrukcja aktu oskarżenia daje możliwość wymierzenia kary łącznej do 20 lat pozbawienia wolności - mówił w kwietniu Wojciech Czapczyński z Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jedna z pacjentek uznała, że lekarz molestował ją podczas badania. Ginekolog został zatrzymany latem 2018 r. Po informacjach w mediach do śledczych zaczęły zgłaszać się kolejne pokrzywdzone.

d40vrsy

Proces ginekologa z Zabrza. Po zatrzymaniu do aresztu

W sumie zeznania złożyło 26 pacjentek, które Monzer M. przyjmował w gabinetach w Zabrzu, Gliwicach i Knurowie. Pierwszą kobietę miał wykorzystać 15 lat temu. Każdy z zarzutów dotyczy innej osoby.

Lekarz nie przyznał się do winy. Po zatrzymaniu nie wyszedł już na wolność - został tymczasowo aresztowany.

Ze względu na charakter sprawy również prokuratura na etapie postępowania także nie chciała ujawniać więcej szczegółów sprawy.

d40vrsy

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Burza po wpisie Krystyny Jandy. Minister rządu PiS odpowiada aktorce

d40vrsy

Podziel się opinią

Share
d40vrsy
d40vrsy
Więcej tematów