Trwa ładowanie...

Zabrze: policja zatrzymała ginekologa. Miał gwałcić swoje pacjentki

50-letni ginekolog z Zabrza został zatrzymany przez policję. Miał przez dwa lata wykorzystywać seksualnie swoje pacjentki. Grozi mu 12 lat więzienia.

Share
Zabrze: policja zatrzymała ginekologa. Miał gwałcić swoje pacjentki
Źródło: KWP w Katowicach
d2oau0b

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, gdy wychodził z domu. Miał jechać do swojego gabinetu. Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli w nim. m.in. dokumentację medyczną oraz laptopy ginekologa.

Policjanci zajęli sie sprawą po tym, jak jedna z pacjentek lekarza zdecydowała się zeznawać. Okazało się, że nie tylko ona padła jego ofiarą. Śledczy wiedzą już o czterech kobietach, które ginekolog miął wykorzystać seksualnie. Podejrzewają jednak, że może ich być więcej. Apelują, by zgłaszały się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.

d2oau0b

Śledczy przedstawili 50-latkowi zarzuty gwałtu i doprowadzenia do innej czynności seksualnej czterech kobiet. Ginekolog nie przyznaje się do winy.

Na czas trwania postępowania mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Zastosowano wobec niego także zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł.

Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2oau0b

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oau0b
d2oau0b
Więcej tematów