Trwa ładowanie...

Zabrze: policja zatrzymała ginekologa. Miał gwałcić swoje pacjentki

50-letni ginekolog z Zabrza został zatrzymany przez policję. Miał przez dwa lata wykorzystywać seksualnie swoje pacjentki. Grozi mu 12 lat więzienia.
Share
Policja zatrzymała 50-letniego ginekologa z Zabrza. Mężczyzna miał gwałcić swoje pacjentki
Policja zatrzymała 50-letniego ginekologa z Zabrza. Mężczyzna miał gwałcić swoje pacjentkiŹródło: KWP w Katowicach
d5rpncq

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, gdy wychodził z domu. Miał jechać do swojego gabinetu. Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli w nim. m.in. dokumentację medyczną oraz laptopy ginekologa.

Policjanci zajęli sie sprawą po tym, jak jedna z pacjentek lekarza zdecydowała się zeznawać. Okazało się, że nie tylko ona padła jego ofiarą. Śledczy wiedzą już o czterech kobietach, które ginekolog miął wykorzystać seksualnie. Podejrzewają jednak, że może ich być więcej. Apelują, by zgłaszały się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.

d5rpncq

Śledczy przedstawili 50-latkowi zarzuty gwałtu i doprowadzenia do innej czynności seksualnej czterech kobiet. Ginekolog nie przyznaje się do winy.

Na czas trwania postępowania mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Zastosowano wobec niego także zakaz wykonywania zawodu lekarza ginekologa, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono 2 samochody i gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi 90 tys. zł.

Lekarzowi grozi kara do 12 lat więzienia.

d5rpncq

Podziel się opinią

Share
d5rpncq
d5rpncq
Więcej tematów