Trwa ładowanie...
d3z7g8x

Gimnazjaliści napadali na staruszków; używali pałki i gazu

Po trwającej kilka dni akcji zatrzymano nastolatków, którzy wieczorami napadali na starsze osoby. Obydwaj zatrzymani to gimnazjaliści. Jeden z nich ma 16, a drugi 17 lat.

d3z7g8x
d3z7g8x

Policjanci z Gorzowa (woj. lubuskie) pracowali nad zatrzymaniem sprawców rozbojów, do jakich dochodziło na terenie miasta. Bandyci napadali na starszych ludzi. Bili ich drewnianą pałką, a później okradali z pieniędzy i kosztowności. W czasie napadów używali również gazu łzawiącego.

Policja rozpoczęła regularne patrolowanie wskazanego rejonu miasta. W czasie działań zwracano szczególną uwagę na młodych mężczyzn, przyglądających się na przystankach starszym osobom. Ten trop okazał się trafny. Policjanci wytypowali w końcu dwóch nastolatków , którzy obserwowali samotnie idącą kobietę. Podczas legitymowania znaleziono przy nich pojemnik z gazem i kominiarkę. Młodzi bandyci zostali aresztowani.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i opowiedzieli o motywach swojego działania.

Obydwaj zatrzymani to gorzowscy gimnazjaliści. Jeden z nich ma 16, a drugi 17 lat. Nastoletni sprawcy nie byli wcześniej karani. Potwierdzono, że na ich koncie jest co najmniej pięć takich czynów. Starszy z nich odpowiadał będzie jak osoba dorosła. Za udział w rozbojach grozi mu od dwóch do dwunastu lat więzienia. Sprawę młodszego, z racji jego wieku, rozpatrywał będzie Sąd Rodzinny.

d3z7g8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z7g8x
Więcej tematów