Trwa ładowanie...

Gigantyczny korek na E75 na trasie Łódź - Częstochowa. Zator ma około 13 km

Wielokilometrowy korek ma miejsce na trasie E75 między Łodzią a Częstochową. Kierowcy w ciągu dwóch godzin pokonują około dwa kilometry. Drogę zablokowała zepsuta ciężarówka. Nad jej usunięciem pracuje policja.

Gigantyczny korek na E75 na trasie Łódź - Częstochowa. Zator ma około 13 kmŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d3d9r0x
d3d9r0x

Informację o utrudnieniach dostaliśmy od pana Marcina na platformę dziejesie.wp.pl. "Wielokilometrowy korek rozciąga się na trasie E75 za Częstochową w stronę Łodzi. Stoimy mniej więcej na wysokości Kościelca i Kruszyny. W ciągu dwóch godzin przejechaliśmy około 2 km" - informuje nas czytelnik.

"Nawiązujemy znajomości. Kierowca TIR-a za nami dostał wiadomość na CB Radio, że gdzieś z przodu zorganizowano pomiary geodezyjne" - dodaje. Korek potwierdza dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Zator ma około 13 km.

- Jest zablokowany jedyny pas w kierunku na Częstochowę. Zepsuła się ciężarówka. Policja podejmuje działania, żeby ją odholować - mówi w rozmowie z WP. Potwierdza również wersję o badaniach w kierunku na Łódź, jednak "nie miały doprowadzić do zablokowania drogi".

maps.google.pl
Źródło: maps.google.pl

Zobacz także: Odważne obietnice PSL. Dobrowolny ZUS dla firm i 400zł więcej dla emerytów

Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że na odcinku jest regularne zwężenie, związane z budową autostrady A1 odcinka E. Ruch na obszarze odbywa się jedną jezdnią w układzie 2+1.

d3d9r0x

Od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do km 406+200 (okolice miejscowości Kruszyna) w kierunku Łodzi dostępny jest jeden pas ruchu, a w kierunku Katowic dwa. Od km 406+200 do końca odcinka, tj. do rejonu budowanego węzła "Częstochowa Północ", w kierunku Łodzi, dostępne będą dwa pasy ruchu, a w kierunku Katowic jeden pas ruchu.

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: dziejesie.wp.pl/GDDKiA

d3d9r0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d9r0x
Więcej tematów