Trwa ładowanie...

GIF podjął ważną decyzję. Furasemid, Nasen wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu dwóch popularnych leków. Mowa o konkretnych seriach Furosemidu i Nasenu.
Share
GIF wycofał z obrotu serie leków Furosemid i Nasen
GIF wycofał z obrotu serie leków Furosemid i NasenŹródło: Getty Images
d40stda

GIF: Furosemid i Nasen wycofane z obrotu

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu konkretnych serii leku Nasen i Furosemid firmy Polfarmex. Wszystko przez pomyłkę podczas produkcji. W opakowaniach Furosemidu wykryto obecność tabletek leku Nasen. Z kolei w Nasenie znalazły się blistry z lekiem Furosemid.

Furosemidum Polfarmex jest produktem leczniczym stosowanym m.in. przy leczeniu nadciśnienia tętniczego, natomiast Nasen jest lekiem nasennym i uspakajającym. Zamienne zażycie tych dwóch produktów leczniczych może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia Pacjentów.

d40stda

Pacjenci zażywający któryś z wycofanych leków powinni w pierwszej kolejności sprawdzić, czy posiadają opakowania z wycofanych serii. Jeśli Pacjent posiada lek z wycofanej serii powinien go niezwłocznie zwrócić do apteki, w której dokonał zakupu.

Komunikat GIF. Doszło do pomyłki w pakowaniu leków Furosemid i Nasen

"W związku ze zidentyfikowaniem wady jakościowej polegającej na:

  • stwierdzeniu w kartonie zbiorczym produktu leczniczego NASEN tabletki powlekane 10 mg, obecności kartoników jednostkowych produktu leczniczego FUROSEMIDUM POLFARMEX tabletki 40 mg,
d40stda

oraz

  • obecności w kartoniku jednostkowym produktu leczniczego FUROSEMIDUM POLFARMEX blistrów z produktem leczniczym NASEN tabletki powlekane 10 mg,

Główny Inspektor Farmaceutyczny, w trosce o zdrowie i życie Pacjentów, podjął decyzję o wycofaniu z poziomu Pacjenta następujących serii:

  • Furosemidum Polfarmex (Furosemidum), tabletki 40 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie
  • Nasen (Zolpidemi tartras), tabletki powlekane 10 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie" - głosi komunikat wydany przez GIF.
d40stda

Zobacz także: Fort Trump poza Polską? Włodzimierz Czarzasty: to bez znaczenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40stda

Podziel się opinią

Share
d40stda
d40stda
Więcej tematów