Trwa ładowanie...
d4jwbmv

Giertych: obowiązkowa matematyka od 2010 r.

Obowiązkową matematykę na maturze, najwcześniej w 2010 r., zapowiedział na spotkaniu z rektorami minister edukacji Roman Giertych - poinformował rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) prof. Tomasz Borecki.

Share
d4jwbmv

Nieformalne spotkanie dotyczące matur odbyło się na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Inicjatorem był minister edukacji - podkreślił prof. Borecki.

Rektorom bardzo zależy na wprowadzeniu na egzamin maturalny obowiązku zdania matematyki. Odwołanie matematyki 27 lat temu było głupotą nad głupoty. Bez tego przedmiotu wykształcenie młodego Polaka bardzo mocno ucierpiało. Matematyka porządkuje sposób myślenia każdego człowieka - i gospodyni domowej, i polonisty, i inżyniera - przekonywał profesor.

We wrześniowej nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji dotyczącego matur zapisano, że matura na egzaminie maturalnym stanie się obowiązkowa od 2009 r.

Na spotkaniu z ministrem rektorzy przekonywali, że termin określony w rozporządzeniu jest bardzo dobry. Jednak minister uznał za realny termin nie wcześniejszy niż rok 2010. Wspominał też o 2012 - relacjonował prof. Borecki.

d4jwbmv

Podziel się opinią

Share
d4jwbmv
d4jwbmv
Więcej tematów