Trwa ładowanie...
difebmw

Gersdorf się przełamała. Zwoła posiedzenie KRS

Do tej pory prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf blokowała powołanie Krajowej Rady Sądownictwa. Narażała się z tego powodu na odpowiedzialność dyscyplinarną. W czwartek w piśmie do marszałka Sejmu Kuchcińskiego zapowiedziała zwołanie posiedzenia KRS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gersdorf podtrzymuje wszystkie zgłoszone wcześniej wątpliwości
Gersdorf podtrzymuje wszystkie zgłoszone wcześniej wątpliwości (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
difebmw

Gersdorf podkresliła w piśmie swój "bezwarunkowy obowiązek" zwołania posiedzenia zaznaczając przy tym, że podtrzymuje wszystkie zgłoszone wcześniej wątpliwości.

"Odpowiedzialność za nieprawidłowości powstałe w związku z wyborem członków Krajowej Rady Sądownictwa spoczywa jednak na przedstawicielach większości parlamentarnej oraz na Panu Marszałku" – napisała I prezes SN Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Prezes Sądu Najwyższego zwraca również uwagę, że "trudno oczekiwać, że wadliwe ukształtowanie składu Krajowej Rady Sądownictwa pozostanie bez wpływu na wybór kandydatów na sędziów przedstawianych Prezydentowi RP, w tym zwłaszcza do nowo utworzonych dwóch izb Sądu Najwyższego (Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych)". Gersdorf podkreśla, że to może mieć istotne konsekwencje dla "porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej".

difebmw

To odpowiedź Małgorzaty Gersdorf odnośnie wypowiedzi Zbigniewa Ziobro w "Radio Maryja". W czwartek mówił, że Gersdorf pełni funkcję publiczną i jej prywatne poglądy nie powinny wpływać na jej działania odnośnie zwołania posiedzenia. Zdaniem Ziobry, pierwsza prezes SN swoją postawą "pokazywała brak woli rozwiązania problemu związanego z wymiarem sprawiedliwości".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter / 300polityka.pl

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów