Trwa ładowanie...
dfv5ym0

Gersdorf odpowiada Morawieckiemu. "Posługuje się nieprawdą i manipuluje skojarzeniami"

I Prezes Sądu Najwyższego skomentowała wypowiedzi premiera, które Mateusz Morawiecki wygłosił podczas forum międzynarodowego w Nowym Jorku. "Odnoszę się do tych krzywdzących słów z głębokim smutkiem i nieskrywanym oburzeniem" - stwierdziła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odniosła się do zarzutów premiera Mateusza Morawieckiego
I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf odniosła się do zarzutów premiera Mateusza Morawieckiego (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
dfv5ym0

Małgorzata Gersdorf zareagowała na słowa Mateusza Morawieckiego, które padły podczas dyskusji na Uniwersytecie Nowojorskim. Premier komentując reformę wymiaru sprawiedliwości porównał ją do sytuacji, która miała miejsce we Francji w okresie post-Vichy. Zapewniał również, że zmiany wprowadzane przez rząd popiera 80-85 proc. społeczeństwa polskiego.

"Po raz kolejny, z głębokim smutkiem i nieskrywanym oburzeniem, odnoszę się do krzywdzących słów, jakie na temat wymiaru sprawiedliwości w Polsce wypowiada Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na forum międzynarodowym" - zaznacza I prezes Sądu Najwyższego, w stanowisku opublikowanym na stronie Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

dfv5ym0

Według Gersdorf zestawienie o jakie pokusił się premier "uderza w dobre imię polskich sędziów i ich wizerunek". Przekonuje również, że poparcie Polaków dla działań szefa rządu jest znacznie niższe i nigdy nie przekroczyło 50 proc. I prezes SN przywołuje także badania, które pokazują negatywny stosunek do sposobu, w jaki została przeprowadzona reforma sądownictwa. Przypomina też, że żadne dane nie potwierdzają skali korupcji, o jakiej mówił Morawiecki.

"To kolejne, na przestrzeni ostatnich lat, wystąpienie szefa polskiego rządu na forum międzynarodowym, w którym posługuje się on nieprawdą, manipulując skojarzeniami wzbudza nieufność do polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale też narusza autorytet sądów. Tego typu stwierdzenia uwłaczają godności piastowanego urzędu" - podsumowała Gersdorf.

Zobacz: PiS i Morawiecki zohydza sędziów? „Mam o to olbrzymie pretensje”

Źródło: iustitia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfv5ym0

Podziel się opinią

Share
dfv5ym0
dfv5ym0
Więcej tematów