Trwa ładowanie...
14-09-2014 15:27

Gerard Depardieu: piję nawet 14 butelek alkoholu dziennie

"Mogę wypić 14 butelek alkoholu dziennie - ale nigdy nie jestem pijany". To zaskakujące zapewnienia sławnego aktora Gerarda Depardieu, który udzielił wywiadu znanemu francuskiemu pismu filmowemu "Sofilm" na temat swego uzależnienia od alkoholu.

Gerard Depardieu: piję nawet 14 butelek alkoholu dziennieŹródło: AFP, fot: VALERY HACHE
dbxzlbf
dbxzlbf

Paryscy komentatorzy zgodnie twierdzą, że Gerard Depardieu jest alkoholikiem, mimo że sam nie jest tego świadomy. W udzielonym ostatnio wywiadzie dla miesięcznika "Sofilm" znany na cały świecie aktor sam przyznaje, że każdego dnia spożywa bardzo duże ilości alkoholu. Opowiada, że o poranku lubi pić wino i szampana, w południe także szampana, natomiast do obiadu i kolacji potrafi wypić kilka butelek wina. Z kolei wieczorami sięga już po mocniejsze trunki, czyli whisky i wódkę.

Francuskie media uważają zapewnienia gwiazdora o tym, że nigdy nie jest pijany, za żałosne. Przywołują historię sprzed trzech lat, kiedy to Depardieu będąc pod wpływem alkoholu oddał mocz pomiędzy fotelami samolotu lecącego do Dublina. Został wtedy usunięty z pokładu maszyny.

Z drugiej strony zauważa się, że alkoholizm gwiazdora-milionera może częściowo tłumaczyć jego wypowiedzi na temat rosyjskiej władzy i kontrowersyjnego stwierdzenia, iż "Putin jest wielkim demokratą".

"Kolejna wielka prowokacja Gerarda Depardieu", "Gwiazdor gwiżdże na los Ukrainy", "Rozpoczął już prorosyjską kampanię" - to jedne z licznych komentarzy oburzonych francuskich mediów na reklamę serii luksusowych zegarków o nazwie "Dumny z bycia Rosjaninem - Ekskluzywna Edycja Gerarda Depardieu" znanej szwajcarskiej firmy Cvstos.

dbxzlbf

W 2013 roku aktor otrzymał od Putina rosyjskie obywatelstwo, co otworzyło mu drogę ucieczki przed podatkami we Francji.

W maju 2013 roku Depardieu udzielił wywiadu prokremlowskiej "Komsomolskiej Prawdy", w którym wychwalał Władimira Putina. - Rosyjski naród potrzebuje kogoś takiego - z rosyjskim temperamentem. Putin chce przywrócić ludziom trochę godności. Dla mnie jest jak Jan Paweł II - mówił wtedy.

Julie Depardieu, córka aktora, już w ubiegłym roku oświadczyła, że jej ojciec popadł w alkoholizm i "nie daje mu więcej niż pięć lat życia". Tłumaczyła, że od czasu śmierci swojego syna Guillaume'a - gwiazdor ma również ma poważne problemy psychiczne.

dbxzlbf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbxzlbf
Więcej tematów