Trwa ładowanie...
gps
Tomasz Jakubowski
31-01-2013 12:00

Geocaching w Warszawie

Super zabawa! Wystarczy smartfon z modułem GPS i jedna z wielu aplikacji dostępnych zarówno na Androida, Windows Phone, jak i iOS

Geocaching w Warszawie
dsqa3ia
dsqa3ia

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Chodzi o znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i często organizują spotkania. Tworzą nie tylko lokalną, ale też międzynarodową społeczność.

W stolicy jest wiele skrytek geocachingowych. W każdej z nich, oprócz skarbów znajdują się specjalne zeszyty wpisów, tzw. "logbooki" - papierowe dzienniki wpisów. Umieszczenie wpisu w logbooku jest podstawą do uznania skrytki jak znalezionej. Prócz logbooka umieszcza się w środku różnego rodzaju "skarby" mające służyć wymianie. Ich wartość zależy jedynie od środków jakimi dysponuje zakładający.

Można zakładać własne skrzynki, można też próbować odszukać istniejące. Wszystkie sa rejestrowane na specjalnej stronie. Ich pełną listę znajdziemy TUTAJ .

Co jest potrzebne by rozpocząć poszukiwania? Przede wszystkim urządzenie, które posiada moduł GPS. Może to być smartfon z takim modułem. Do tego potrzebna jest jedna z wielu aplikacji dostępnych zarówno na Androida, Windows Phone, jak i iOS. Jak czytamy na geocatchingowej stronie, najlepiej korzysta się z nawigacji turystycznych ze względu na zdecydowanie większą żywotność baterii podczas korzystania.

dsqa3ia

Każda skrytka posiada swój opis w serwisie geocachingowym. Oprócz współrzędnych podaje się tam informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach, które pomagają dobrze przygotować się do poszukiwań. Cenione jest, jeśli opis zawiera informacje dotyczące danego miejsca, historię ciekawostki. Im więcej mało znanych informacji tym opis jest ciekawszy. Warto zamieścić także zdjęcia ilustrujące obiekt którego dotyczy tematyka skrytki.

Resztę szczegółów odnajdziecie na TEJ stronie.
Poszukiwacze skarbów - do dzieła!

dsqa3ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsqa3ia
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj