Trwa ładowanie...
20-06-2016 03:55

Geniusze kształcą się na prowincji

• Szkoły w małych miasteczkach mogą być świetne
• Ranking EWD pokazuje, że wiele zależy od determinacji kadry
• Oraz od samorządu, jeśli nie zlikwiduje niewielkich placówek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Geniusze kształcą się na prowincjiŹródło: WP, fot: Paweł Kozioł
d3sarae
d3sarae

Niewielkie szkoły, indywidualne podejście do ucznia oraz współpraca między nauczycielami - oto przepis na sukces dyrektorów gimnazjów w niewielkich miejscowościach.

W rankingu "DGP" niemal w każdym województwie znalazła się wiejska lub małomiasteczkowa szkoła, której udało się przebić do czołówki tych, które najlepiej uczą. Ranking został oparty na wynikach szkół po egzaminie gimnazjalnym w 2015 roku.

Nie bez znaczenia w odniesieniu sukcesu pedagogicznego jest odpowiednie wyposażenie placówek. Jak podkreśla Maria Supernat, dyrektor Gimnazjum Publicznego w Oksie, które zajęło pierwsze miejsce w testach przyrodniczo-matematycznych w woj. świętokrzyskim, w prowadzeniu aktywizujących lekcji pomaga nowoczesny sprzęt. - Mamy rzutniki, oprogramowanie do każdych zajęć, pracownie językowe (...). Stworzenie takiej infrastruktury było strzałem w dziesiątkę - dodaje.

d3sarae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sarae
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj