Trwa ładowanie...

Generał alarmuje. "Rosja ma ogromną przewagę nad NATO"

Mimo wielu sukcesów Ukrainy w walce z Rosją, końca wojny wciąż nie widać. Generał Stanisław Koziej ocenił, że kluczową rolę w zakończeniu tego konfliktu może odegrać postawa krajów NATO. - Pora przełamywać wszelkie hamulce jeśli chodzi o pomoc dla Ukrainy. Jedynym sposobem na zatrzymanie Rosji jest maksymalne wsparcie dla armii ukraińskiej - mówił w Polsat News były szef BBN. Przypomniał, że Rosja ma nad NATO "ogromną przewagę w taktycznej broni atomowej".

Generał mówi jak pokonać Rosję. "Jedyny sposób"Generał mówi jak pokonać Rosję. "Jedyny sposób"Źródło: East News, fot: POOL TASS Host Photo Agency
d367bwk
d367bwk

Koziej przekonywał, że państwa członkowskie Sojuszu powinny nie tylko reagować na działania Rosji, ale też wychodzić z inicjatywą i starać się uprzedzać kroki Kremla.

- Trzeba prezentować własne zdolności, własny potencjał, wolę i determinację. Na tym polega klasyka odstraszania. Odstraszanie może być skuteczne, jeżeli jest aktywnie demonstrowane. Putin to robi i my też zaczynamy to robić, równoważąc jego szantaż - mówił generał.

Według niego, NATO wciąż nie przedstawiło działań, które zrównoważyłyby rosyjskie groźby użycia taktycznej broni jądrowej. - Sojusz do tej pory nie ma tej odpowiedzi dlatego, że Rosja ma ogromną przewagę w taktycznej broni atomowej nad NATO, mniej więcej dziesięć do jednego - ocenił.

d367bwk

Generał dodał, że jednym ze sposobów na zmniejszenie tej dysproporcji byłoby rozmieszczenie dodatkowych "środków jądrowych" w Europie. - Pytanie tylko, gdzie. Moim zdaniem Sojusz powinien zastanowić się, czy nie warto rozmieścić ich bliżej Rosji - zastanawiał się.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: co Rosjanie wiedzą o wojnie? Dziennikarka objaśnia, jak działa propaganda

Putin sięgnie po arsenał atomowy? "Nie można tego wykluczyć"

W ocenie Kozieja jest mało prawdopodobne, by Putin zdecydował się się na użycie broni jądrowej w Ukrainie. Głownie ze względu na ogromne koszty, jakie by to za sobą pociągnęło.

d367bwk

- Mówiąc racjonalnie, Rosji to się nie może opłacać. Z drugiej strony Putin atakiem na Ukrainę udowodnił, że jest gotowy do nieracjonalnych ruchów. Nie można więc wykluczyć użycia przez niego broni jądrowej - dodał.

Zobacz też:

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d367bwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d367bwk
Więcej tematów