Trwa ładowanie...

Gen. Jan Dziedzic podał się do dymisji? Rzecznik Sztabu Generalnego WP oraz MON dementują

Senator PO Bogdan Klich w rozmowie z Wirtualną Polską wyjaśnił, że "z tego co słyszał, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. Jan Dziedzic złożył wypowiedzenie". Jednak rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Tomasz Szulejko dementuje te rewelacje. - Być może senator Klich został wprowadzony w błąd, albo po prostu się pomylił - skomentował w rozmowie z Wirtualna Polską. Z kolei MON uważa, że słowa Bogdana Klicha to "fakenews" i "świadoma dezinformacja".

Share
Gen. Jan Dziedzic podał się do dymisji? Rzecznik Sztabu Generalnego WP oraz MON dementują
Źródło: Fotolia
d1et32c

Informacja o dymisji gen. Jana Dziedzica pojawiła sie w programie "Kropka nad i" w TVN24. Były minister obrony narodowej, a obecnie senator PO powiedział, że " w Sztabie Generalnym pozostał tylko jeden generał, który zapewnia jeszcze jakąś ostatnią ciągłość instytucjonalną tego organu (...) to generał Dziedzic, który lada moment też odejdzie, w związku z tym została zerwana ciągłość, pamięć instytucjonalna między starym a nowym sztabem".

Bogdan Klich potwierdził informację w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodał, że "z tego co słyszał, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP złożył wypowiedzenie". Nie zdradził jednak powodów dymisji, odesłał nas do gen. Dziedzica.

d1et32c

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Tomaszem Szulejko. Powiedział on, że dementuje informację Bogdana Klicha o złożeniu rezygnacji przez gen. Dziedzica. - Niedawno rozmawiałem z generałem, który nadal aktywnie działa i pracuje w Sztabie Generalnym WP. Być może senator Klich został wprowadzony w błąd, albo po prostu się pomylił - wyjaśnił płk Szulejko.

Na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej również pojawiło się dementi. Określono słowa Bogdana Klicha jako "fakenews" i "świadomą dezinformację".

Fala dymisji w wojsku. Odeszli generałowie: Różański, Gocuł i Gut

Gen. bryg. Jan Dziedzic jest zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W 2014 roku zastąpił on wiceadmirała Waldemara Głuszko. Na generała brygady awansował go w 2007 roku prezydent Lech Kaczyński.

Wcześniej na odejście zdecydowali się gen. Mirosław Różański (Dowódca Generalny Sił Zbrojnych) i gen. Mieczysław Gocuł (dowódca Sztabu Generalnego Wojska Polskiego). Odszedł również gen. Jerzego Gut. Szef MON Antoni Macierewicz mianował na jego stanowisko gen. bryg. Wojciecha Marchwicę.

d1et32c

Podziel się opinią

Share
d1et32c
d1et32c
Więcej tematów