Trwa ładowanie...
d247wep

Gdzie na grzyby? Nie zawsze jest to oczywiste

"Starzy" grzybiarze, którzy co roku przynoszą z lasu pełne kosze grzybów, doskonale wiedzą, gdzie i kiedy najlepiej ich szukać. Ci jednak, którzy dopiero wybierają się na swoje pierwsze grzybobranie, niekoniecznie będą mieć taką wiedzę. Gdzie na grzyby? Podajemy kilka wskazówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie na grzyby?
Gdzie na grzyby? (Pixabay)
d247wep

Gdzie na grzyby?

Grzyby rosną dość szybko. Od tego tez wzięło się powiedzenie "rosnąć jak grzyby po deszczu". Jeśli tylko znajdą dla siebie odpowiednie warunki, wyrastają momentalnie. Ważna jest gleba, słońce, woda.

To, gdzie wybrać się na grzyby, w dużej mierze zależy od pogody. Jeśli na grzyby wybieramy się w dzień, gdy jest ciepło i słonecznie, grzybów musimy szukać w miejscach zacienionych, osłoniętych przed mocnym słońcem. Z kolei w deszczowe dni koniecznie trzeba przeszukać miejscówki, gdzie jest bardziej sucho.

d247wep

Grzybiarze wiedzą, że grzyby mają też "swoje" drzewa, pod którymi lubią rosnąć. Przykładowo, rydze najszybciej znajdziemy pod świerkami, a borowiki czy maślaki - pod dębami, brzozami, topolami.

Czytaj także:Grzyby jadalne. Nie tylko borowik, rydz i koźlarz. Czy znasz te grzyby?

Gdzie na grzyby? Mapa grzybów

Jeśli nie wiemy, gdzie iść na grzyby, możemy skorzystać z informacji udostępnianych w internecie przez innych grzybiarzy. Na stronie grzyby.pl znajdziemy mapy i dokładne miejscówki w poszczególnych województwach. Dzięki temu sprawdzimy, gdzie na grzyby możemy się wybrać w swojej okolicy.

d247wep

Grzybiarze tworzą także grupy w mediach społecznościowych. Na Facebooku jest nawet spora grupa, bo zrzeszająca aż 16 tys. członków, której nazwa brzmi "Gdzie na grzyby". To właśnie tam grzybiarze mogą wymieniać się zdjęciami, jak i radzić się w kwestii zbierania grzybów i najlepszych miejscówek. Jeśli zatem ktoś nie wie, gdzie na grzyby, warto by zapisał się do grupy o tej nazwie.

Podział Mazowsza "na rympał"? Zgorzelski: Traktują mieszkańców jak bydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d247wep

Podziel się opinią

Share
d247wep
d247wep
Więcej tematów