Gdzie można się kąpać? Lista zamkniętych kąpielisk z powodu sinic
Lato trwa, a wiele osób - gdy tylko pogoda na to pozwoli - wybiera się nad wodę, by tam odpocząć. Sprawdziliśmy, które polskie kąpieliska są zamknięte z powodu sinic.
Prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne i nie da się ukryć, że to pokrzyżowało plany wielu Polakom. Turyści wybrali się na odpoczynek nad Morze Bałtyckie, ale brak słońca utrudnia pobyt na plaży. Mimo to i tak nie brakuje amatorów morskich kąpieli.
Gdzie można się kąpać w Bałtyku?
W takich warunkach, jakie obecnie panują nad Bałtykiem, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo Należy zwracać szczególną uwagę na flagi wywieszane przez ratowników, którzy na kąpieliskach na bieżąco monitorują panujące warunki.
Jeśli wywieszona jest czerwona flaga, to obowiązuje kategoryczny zakaz kąpieli w morzu. Na wielu nadmorskich kąpieliskach jest właśnie takie oznakowanie. Powodem są wysokie fale, silny wiatr czy prądy wsteczne.
Lista zamkniętych kąpielisk
Woda jest na bieżąco badana przez Główny Inspektorat Sanitarny. Mamy dobre informacje dla turystów wypoczywających nad morzem. Z mapy opublikowanej na stronie tej instytucji wynika, że we wszystkich nadmorskich kąpieliskach woda jest przydatna do kąpieli.
Tak dobrze nie jest jednak w całej Polsce. Oto lista zamkniętych kąpielisk:
- Kąpielisko Malta w Poznaniu,
- Zalew Nowomiejski w Nowym Mieście,
- Kąpielisko Miejskie w Czyżewie,
- Zalew Bojary w Biłgoraju,
- Kąpielisko OKiR w Strykowie,
- Stawy Stefańskiego w Łodzi.
Powodem zamknięcia kąpieliska w Czyżewie jest wykrycie zbyt wysokiego stężenia bakterii Escherichia coli. Z kolei pozostałe kąpieliska zamknięte są z powodu zakwitu sinic.
Temperatura wody w Bałtyku
- Świnoujście - 19,7°C
- Międzyzdroje - 18,8°C
- Kołobrzeg - 18,3°C
- Ustka - 18,0°C
- Władysławowo - 18,8°C
- Hel - 18,0°C
- Puck - 23,2°C