Trwa ładowanie...
dxid7xn
pogoda

Gdzie jest burza? IMGW szczególnie ostrzega mieszkańców Podlasia

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Niespokojna pogoda, ulewne deszcze i silny wiatr spodziewane są jednak także w kilku innych regionach kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie jest burza? Prognoza na sobotę.
Gdzie jest burza? Prognoza na sobotę. (East News)
dxid7xn

Pogoda w sobotę bardzo różni się w poszczególnych częściach kraju. Po południu we wschodniej Polsce uaktywnił się front atmosferyczny przynosząc na Mazurach, Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz w górach (Beskidach i Tatrach) dość gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu.

Biuro Prognoz Cumulus informuje, że spaść może tam do 15 litrów opadów oraz pojawić się porywisty wiatr - do 65 km/h.

dxid7xn

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał z kolei ostrzeżenia przed gradem. Wystąpienie groźnych zjawisk IMGW prognozuje do godz. 21.30. Ryzyko pojawienia się burz wynosi 80 proc.

Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

Pogoda. Śledźmy komunikaty

A na termometrach? Jest dość ciepło. W Polsce maksymalnie nawet do 29 st. C. Najchłodniej nad morzem i Podhalu od 22 do 24 stopni.

dxid7xn

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w tym obszarze, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxid7xn

Podziel się opinią

Share

dxid7xn

dxid7xn
Więcej tematów