Trwa ładowanie...
IAR

Gdzie będzie pracował Radosław Sikorski?

Wykłady na zagranicznych uczelniach, praca w think tankach albo doradztwo prywatnym biznesmenom - to, zdaniem ekspertów od rynku pracy, najpewniejsze nowe miejsca, gdzie może pracować Radosław Sikorski. Były szef MSZ i marszałek Sejmu ogłosił, że nie wystartuje w jesiennych wyborach.
Share
Gdzie będzie pracował Radosław Sikorski?
Źródło: WP.PL
d3zgbe7

Andrzej Kubisiak z agencji Work Service przekonuje, że politycy mający rozbudowaną sieć kontaktów szybko odnajdują się w biznesie. - Swoje doświadczenie przekładają na pracę zawodową w prywatnym biznesie, ale też jeżdżą po świecie z wykładami. Dodatkowo są często zapraszani do udziału w międzynarodowych think tankach - wylicza.

Ekspert przypomina, że kilka lat temu Kazimierz Marcinkiewicz po odejściu z funkcji szefa rządu doradzał bankowi inwestycyjnemu w Londynie. Z kolei Michał Kamiński po przegranych wyborach do europarlamentu przez krótki okres pracował jako ekspert izraelskiej firmy, zajmującej się gromadzeniem informacji gospodarczych. Po nominacji na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów musiał zrezygnować z tego zajęcia.

Sam Radosław Sikorski milczy na temat swojej przyszłości zawodowej.

d3zgbe7

Tymczasem dziennik "Fakt" miesiąc temu pisał, że polityk PO dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców Atlantic Council, czyli jednego z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków - ośrodków zajmujących się doradztwem - na świecie, gdzie zasiadają już między innymi: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski i Zbigniew Brzeziński.

Z kolei dobry kolega Radosława Sikorskiego, długoletni szef szwedzkiej dyplomacji, Carl Bildt obecnie jest doradcą zarządu Koncernu LetterOne, kontrolowanego przez miliardera z Rosji, Michaiła Fridmana. Doradza też ukraińskiemu prezydentowi Petrowi Poroszence w sprawie reform.

d3zgbe7

Podziel się opinią

Share
d3zgbe7
d3zgbe7
Więcej tematów