Trwa ładowanie...

Gdzie Barack Obama pojedzie na wakacje?

Prezydent Barack Obama z rodziną uda się 19 sierpnia na 10-dniowy wypoczynek, który spędzi na Martha's Vineyard, wyspie położonej u wybrzeży stanu Massachusetts, w pobliżu przylądka Cod - poinformował Biały Dom.

Gdzie Barack Obama pojedzie na wakacje?Źródło: AFP
d3hojh5

Prezydent, jego małżonka Michelle oraz dwie córki 12-letnia Malia i 9-letnia Sasha przebywali już na tej wyspie tego lata.

Dokładnego miejsca pobytu prezydenta i jego rodziny nie ujawniono. Jak ustalili wścibscy dziennikarze, Obama najchętniej spędza wolny czas grając w golfa, biegając i wykonując ćwiczenia gimnastyczne.

d3hojh5

Rzecznik Białego Domu Robert Gibbs przypomniał jednak dziennikarzom, że wakacje, w przypadku prezydenta jedynego światowego supermocarstwa, są pojęciem względnym.

Obama przez cały czas będzie na bieżąco informowany o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie i w razie potrzeby przerwie urlop i powróci do Waszyngtonu.

Przed udaniem się na urlop, prezydent odwiedzi wraz z rodziną południowo-wschodnią Florydę aby zamanifestować swoją solidarność z tym rejonem zanieczyszczonym przez ropę naftową z uszkodzonego szybu wiertniczego w Zatoce Meksykańskiej.

Do rejonu Zatoki Obama uda się ponownie po zakończeniu urlopu 29 sierpnia. Tym razem odwiedzi Nowy Orlean w stanie Luizjana aby upamiętnić 5 rocznicę niszczycielskiego huraganu Karina.

d3hojh5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hojh5
Więcej tematów