Trwa ładowanie...
d2f2nru
Gazeta Polska Codziennie

"Gazeta Polska Codziennie": 1 listopada zostaną zniszczone akta smoleńskie

W czwartek szefowa MSW Teresa Piotrowska wydała specjalne zarządzenie, którego celem jest "zniszczenie na olbrzymią skalę dokumentów w ministerstwie i instytucjach mu podległych - informuje "Gazeta Polska Codziennie". Według ustaleń dziennikarzy "GPC", mają zostać zniszczone m.in. dokumenty wytworzone przez komisję, która badała sprawę katastrofy smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gazeta Polska Codziennie": 1 listopada zostaną zniszczone akta smoleńskie
(Wikipedia, Fot: Serge Serebro, Vitebsk Popular News)
d2f2nru

Zarządzenie, które podpisała Piotrowska, wchodzi w życie 1 listopada. Wśród instytucji nim objętych, oprócz ministerstwa spraw wewnętrznych, jest też m.in. Straż Graniczna i policja.

"Gazeta Polska Codziennie" i TV Republika we wrześniu ujawniły, że 1 listopada br. wchodzi w życie ustawa "umożliwiająca brakowanie (niszczenie) dokumentów w instytucjach państwowych. Wtedy też przekazano wykazy dokumentów, które mają być wybrakowane.

Alarmowano wówczas, że "służby specjalne chcą zniszczyć pozostające w ich zasobach materiały dotyczące m.in. operacji zagranicznych Agencji Wywiadu, raportów w sprawie przygotowywania wizyty prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego w Katyniu oraz raportów powstałych po katastrofie smoleńskiej w Agencji Wywiadu oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego".

Jak poinformowała w sobotę "GPC", według ustaleń jej dziennikarzy, wśród dokumentów przeznaczonych do zniszczenia, znalazły się te, które wytworzyła komisja Jerzego Millera, byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, która badała okoliczności katastrofy smoleńskiej.

d2f2nru

Podziel się opinią

Share

d2f2nru

d2f2nru
Więcej tematów