Trwa ładowanie...
ycipk-1ilzrh
ycipk-1ilzrh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
katowice

Funkcjonariusze ABW odwołani w zw. ze śmiercią Blidy

Wiceszef delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach Paweł Żuczek, który koordynował działania wobec Barbary Blidy, został odwołany - potwierdziła rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1ilzrh
Podziel się

Galeria

[

ycipk-1ilzrh
Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/barbara-blida-nie-zyje-6038708365881985g )
Barbara Blida nie żyje

Podziel się

Wraz z nim ze stanowisk odwołano także innych funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą; znajdują się oni w dyspozycji szefa ABW; toczą się też wobec nich postępowania dyscyplinarne.

ycipk-1ilzrh

O odwołaniu wiceszefa ABW z Katowic Pawła Żuczka informowała wcześniej nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

W piątek minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann poinformował, że postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy obejmą wiceszefa delegatury ABW w Katowicach, naczelnika jej wydziału postępowania karnego, trójkę funkcjonariuszy, którzy weszli do domu Blidy oraz oficera odpowiedzialnego za plan całej akcji. Według Wassermanna, w grę wobec nich może też wchodzić odpowiedzialność karna.

Wassermann zaznaczył, że pociągniętych do odpowiedzialności może być więcej osób z ABW.

W czwartek premier Jarosław Kaczyński zdecydował o wysłaniu na urlop szefa ABW Bogdana Święczkowskiego. Podkreślił, że urlopował Święczkowskiego nie dlatego, by miał wobec niego jakieś zarzuty, ale po to, by stworzyć jak najlepsze warunki do wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy.

ycipk-1ilzrh

Wyjaśnianiem zajmują się prokuratorzy z Łodzi. Decyzję o przeniesieniu tam śledztwa z Gliwic podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, aby - jak tłumaczył - wyeliminować ewentualne podejrzenia co do braku obiektywizmu śląskich prokuratorów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ilzrh

ycipk-1ilzrh
ycipk-1ilzrh