Trwa ładowanie...
d3lf1hg

Funkcjonariusze ABW odwołani w zw. ze śmiercią Blidy

Wiceszef delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Katowicach Paweł Żuczek, który koordynował działania wobec Barbary Blidy, został odwołany - potwierdziła rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk.

d3lf1hg
d3lf1hg

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/barbara-blida-nie-zyje-6038708365881985g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/barbara-blida-nie-zyje-6038708365881985g )
Barbara Blida nie żyje

Wraz z nim ze stanowisk odwołano także innych funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą; znajdują się oni w dyspozycji szefa ABW; toczą się też wobec nich postępowania dyscyplinarne.

d3lf1hg

O odwołaniu wiceszefa ABW z Katowic Pawła Żuczka informowała wcześniej nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

W piątek minister koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann poinformował, że postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy obejmą wiceszefa delegatury ABW w Katowicach, naczelnika jej wydziału postępowania karnego, trójkę funkcjonariuszy, którzy weszli do domu Blidy oraz oficera odpowiedzialnego za plan całej akcji. Według Wassermanna, w grę wobec nich może też wchodzić odpowiedzialność karna.

Wassermann zaznaczył, że pociągniętych do odpowiedzialności może być więcej osób z ABW.

W czwartek premier Jarosław Kaczyński zdecydował o wysłaniu na urlop szefa ABW Bogdana Święczkowskiego. Podkreślił, że urlopował Święczkowskiego nie dlatego, by miał wobec niego jakieś zarzuty, ale po to, by stworzyć jak najlepsze warunki do wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Wyjaśnianiem zajmują się prokuratorzy z Łodzi. Decyzję o przeniesieniu tam śledztwa z Gliwic podjął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, aby - jak tłumaczył - wyeliminować ewentualne podejrzenia co do braku obiektywizmu śląskich prokuratorów.

d3lf1hg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lf1hg
Więcej tematów