Trwa ładowanie...

Fryzjerka, która nie chciała obsłużyć kobiety w hidżabie, stanęła przed sądem. Grozi jej więzienie

• Merete Hodne, która odmówiła obsłużenia kobiety noszącej hidżab, stanęła przed norweskim sądem
• Fryzjerka stwierdziła, że "ideologia islamu jest złem, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu"
• Dodała, że gdyby zgodziła się obsłużyć muzułmankę, do salonu nie mieliby wstępu mężczyźni
• Malika Baya, której odmówiono obsługi: czuję się głęboko upokorzona takim traktowaniem
• Hodne grozi teraz do sześciu miesięcy więzienia

Fryzjerka, która nie chciała obsłużyć kobiety w hidżabie, stanęła przed sądem. Grozi jej więzienieŹródło: PAP, fot: Sharifulin Valery
d3ktm5n
d3ktm5n

Fryzjerka, która w październiku 2015 r. nie wpuściła muzułmanki noszącej hidżab do swojego salonu w mieście Bryne na południowym zachodzie Norwegii, stanęła przed sądem. To pierwsza sprawa związana z noszeniem muzułmańskich nakryć głowy w tym kraju.

24-letnia Malika Baya miała wówczas usłyszeć od Merete Hodne, że "powinna pójść w inne miejsce, bo ona (Hodne) nie obsługuje takich osób" - wynika z aktu oskarżenia.

- Czuję się głęboko upokorzona takim traktowaniem w przestrzeni publicznej w moim własnym kraju - powiedziała Baya norweskiej prasie.

Sprawa trafiła do sądu Jaeren na zachodzie kraju, gdyż Hodne odmówiła zapłacenia prawie tysiąca euro grzywny z tytułu popełnienia aktu dyskryminacji religijnej. Grozi jej kara do sześciu miesięcy więzienia.

d3ktm5n

Norweskie media przedstawiają 47-letnią Hodne jako byłą działaczkę antyislamskich organizacji.

- Nie chcę tego zła w miejscu, w którym to ja jestem szefem. Tym złem jest ideologia islamu, mahometanizm, a hidżab jest symbolem tej ideologii, tak samo jak swastyka jest symbolem nazizmu - oświadczyła fryzjerka w telewizji TV2. Dodała, że gdyby zgodziła się obsłużyć muzułmankę, do salonu nie mieliby wstępu mężczyźni, ponieważ ci mogliby zobaczyć jej włosy.

d3ktm5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktm5n
Więcej tematów