Trwa ładowanie...

Fronda: "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!"

Konserwatywne czasopismo "Fronda" opublikowała artykuł, którego autor stawia bezkompromisową tezę - Polacy w żadnym stopniu nie są winni temu, co wydarzyło się w Jedwabnem. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać.

Fronda: "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!"Źródło: PAP
dlfa9z6
dlfa9z6

Artykuł "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!" opisuje film Elżbiety i Wacława Kujbidów. Dokument "Jedwabne-Świadkowie-Świadectwa-Fakty" został wyświetlony m.in. w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Teraz twórcy chcą, by film został wyemitowany w TVP, a nawet przetłumaczony na inne języki. Celem dokumentu ma być przekonanie Polaków, że za zbrodnie na żydach w Jedwabnem odpowiadają Niemcy, którzy pod groźbą śmierci zmuszali naszych rodaków do współpracy.

Artykuł wywołał ogromne emocje wśród internautów. Wielu ze złością komentuje tekst, pisząc: "A ziemie jest płaska!", "Kłamcie dalej, historii nie oszukacie. Jesteście wyjątkowo podli...", "Tytuł do bani. Odechciewa się zaglądać w link. Nie w ten sposób".

dlfa9z6

Inni przypominają, że przecież nawet politycy PiS-u są zupełnie innego zdania, m.in. Patryk Jaki, który publicznie przyznał, że Polacy, jako konkretne osoby, odpowiadają za mord na żydach.

Część użytkowników twierdzi, że "Fronda" tworzy nową historię, jest też grupa, która ma zupełnie inne zdanie, że czasopismo pomaga w jej odkłamaniu. Jedno jest pewne - nic nie wskazuje na to, że echa polsko-izraelskiego konfliktu szybko umilkną.

dlfa9z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlfa9z6
Więcej tematów