Trwa ładowanie...

Fronda: "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!"

Konserwatywne czasopismo "Fronda" opublikowała artykuł, którego autor stawia bezkompromisową tezę - Polacy w żadnym stopniu nie są winni temu, co wydarzyło się w Jedwabnem. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać.

Share
Fronda: "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!"
Źródło: PAP
d1e9qm9

Artykuł "W Jedwabnem nie mordowali Polacy - to żydowskie kłamstwo!!!" opisuje film Elżbiety i Wacława Kujbidów. Dokument "Jedwabne-Świadkowie-Świadectwa-Fakty" został wyświetlony m.in. w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Teraz twórcy chcą, by film został wyemitowany w TVP, a nawet przetłumaczony na inne języki. Celem dokumentu ma być przekonanie Polaków, że za zbrodnie na żydach w Jedwabnem odpowiadają Niemcy, którzy pod groźbą śmierci zmuszali naszych rodaków do współpracy.

Artykuł wywołał ogromne emocje wśród internautów. Wielu ze złością komentuje tekst, pisząc: "A ziemie jest płaska!", "Kłamcie dalej, historii nie oszukacie. Jesteście wyjątkowo podli...", "Tytuł do bani. Odechciewa się zaglądać w link. Nie w ten sposób".

d1e9qm9

Inni przypominają, że przecież nawet politycy PiS-u są zupełnie innego zdania, m.in. Patryk Jaki, który publicznie przyznał, że Polacy, jako konkretne osoby, odpowiadają za mord na żydach.

Część użytkowników twierdzi, że "Fronda" tworzy nową historię, jest też grupa, która ma zupełnie inne zdanie, że czasopismo pomaga w jej odkłamaniu. Jedno jest pewne - nic nie wskazuje na to, że echa polsko-izraelskiego konfliktu szybko umilkną.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1e9qm9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9qm9
d1e9qm9
Więcej tematów