Trwa ładowanie...

Francois Hollande w środę u papieża Franciszka w związku z zabójstwem księdza

• Specjalna prywatna audiencja dla prezydenta Francji odbędzie się w środę
• Tematem rozmowy z Franciszkiem ma być sytuacja po zabójstwie księdza
• Dżihadyści zabili kapłana 26 lipca w kościele w Normandii
• Zbrodnia zmieniła stosunek części francuskich katolików do muzułmanów

Francois Hollande w środę u papieża Franciszka w związku z zabójstwem księdzaŹródło: AFP, fot: Charly Triballieau
d7fhfjv
d7fhfjv

Wizyta "jest następstwem wydarzeń, które miały miejsce we Francji w Saint-Etienne-du-Rouvray" - głosi komunikat. To tam 26 lipca podczas porannej mszy dwóch młodych Francuzów o korzeniach muzułmańskich zamordowało księdza. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

Z opublikowanego w sobotę w dzienniku "Le Monde" sondażu Ifop wynika, że w następstwie tej zbrodni część francuskich katolików zmieniła stosunek do wyznawców islamu. O ile wśród ogółu Francuzów ze zdaniem "islam stanowi zagrożenie" zgadza się wciąż mniej więcej tyle samo ankietowanych (33 proc. pod koniec lipca wobec 32 proc. w lutym ub.r.), to wśród katolików poparcie dla tej tezy wzrosło do 45 proc. (33 proc. półtora roku temu).

Komunikat Pałacu Elizejskiego ogłoszono w święto Wniebowzięcia NMP, obchodzone w tym roku jako dzień modlitw w intencji Francji.

Nad Sekwaną nie ma oficjalnych statystyk dotyczących religii i wyznań, ale szacuje się, że mniejszość muzułmańska liczy ok. 5 mln osób i jest największa w Europie. Z kolei 40 mln Francuzów deklaruje się jako katolicy, ale do kościoła regularnie chodzi tylko ok. 7 proc.

d7fhfjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7fhfjv
Więcej tematów