Trwa ładowanie...
dm18jch

Francja: zatrzymano pięć osób podczas operacji antyterrorystycznych

Pięć osób w wieku od 18 do 24 lat zatrzymano w różnych miejscach podczas antyterrorystycznych operacji we Francji przeprowadzonych na pięć dni przed drugą turą prezydenckich wyborów - poinformowała paryska prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja podczas zamieszek 1 maja w Paryżu
Policja podczas zamieszek 1 maja w Paryżu (PAP/EPA, Fot: CHRISTOPHE PETIT TESSON)
dm18jch

Do zatrzymań doszło w pobliżu Rouen w Normandii, w Villeneuve d'Ascq koło Lille na północy kraju i w mieście Roanne, ok. 90 km od Lyonu.

Skonfiskowano dwa pistolety i dwa karabiny maszynowe. Broń ta była prawnie własnością krewnego jednego z podejrzanych. Właściciel broni również trafił do aresztu - podały źródła zbliżone do dochodzenia.

dm18jch

Nie wiadomo, czy aresztowania mają jakikolwiek związek z wyborami prezydenckimi. W niedzielę, w drugiej turze zmierzą się centrysta Emmanuel Macron i przywódczyni skrajnej prawicy Marine Le Pen.

Zobacz wideo: Profile kandydatów w wyborach we FrancjiFrancji

Dwa tygodnie temu w ataku, do którego przyznało się Państwo Islamskie (IS) w Paryżu zginął funkcjonariusz policji.

dm18jch

We Francji panuje stan wyjątkowy wprowadzony po krwawych zamachach z 13 listopada 2015 roku w Paryżu. W zamachach przeprowadzonych przez IS we Francji od 2015 roku zginęło łącznie prawie 240 ludzi.

Departament Stanu USA poinformował, że tzw. Państwo Islamskie, Al-Kaida i związane z nimi ugrupowania posiadają "możliwość planowania i dokonania ataków w Europie". Jako przykłady podano ostatnie zamachy we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

dm18jch

Podziel się opinią

Share

dm18jch

dm18jch
Więcej tematów