Trwa ładowanie...
d2cgynk

Francja: wysokiej rangi urzędnik podejrzany o szpiegowanie na rzecz Korei Północnej

We Francji aresztowano Benoit Quennedey - wysokiej rangi urzędnika Senatu. Jest on podejrzewany o prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz Korei Północnej - podają francuskie media. Śledztwo w sprawie prowadzi kontrwywiad (DGSI) – informuje PAP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: wysokiej rangi urzędnik podejrzany o szpiegowanie na rzecz Korei Płn.
Francja: wysokiej rangi urzędnik podejrzany o szpiegowanie na rzecz Korei Płn. (iStock.com)
d2cgynk

Benoit Quennedey został aresztowany w niedzielę wieczorem przez funkcjonariuszy DGSI w swoim domu w Paryżu. Do zatrzymania doszło w ramach śledztwa prowadzonego od marca przez paryską prokuraturę w sprawie "gromadzenia i dostarczania obcemu państwu informacji mogących zaszkodzić kluczowym interesom narodu (francuskiego)" - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródło w wymiarze sprawiedliwości, podaje PAP. Jako pierwszy o całej sprawie poinformował program "Le Quotidien" stacji TMC.

Quennedey jest jednym z kierowników senackiej dyrekcji ds. architektury, dziedzictwa i ogrodów, odpowiedzialnym za sprawy administracyjne i finansowe – wynika ze strony internetowej francuskiego Senatu.

Jak informuje dziennik "Le Parisien" – francuski polityk był przesłuchiwany przez DGSI, a jego mieszkanie w Paryżu oraz mieszkanie jego rodziców (w Dijon na wschodzie kraju) zostały przeszukane przez służby.

Benoit Quennedey ukończył studia na prestiżowej uczelni ENA. W swojej późniejszej pracy poświęcił kilka publikacji Korei Północnej. Jako przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaźni Francusko-Koreańskiej wielokrotnie podróżował na Półwysep Koreański w ciągu ostatnich 13 lat - informuje na stronie internetowej wydawnictwo Delga, które opublikowało książkę jego autorstwa "Korea Północna, ta niewiadoma". Ponadto w 2013 r. polityk, napisał esej o gospodarce północnokoreańskiego reżimu pod tytułem "Gospodarka Korei Północnej. Narodziny nowego azjatyckiego tygrysa" – podaje PAP.

d2cgynk

Podziel się opinią

Share

d2cgynk

d2cgynk
Więcej tematów