Trwa ładowanie...

Francja: trzy czwarte Francuzów jest niezadowolonych z rządów Macrona

Trzy czwarte Francuzów jest niezadowolonych z rządów prezydenta Emmanuela Macrona, wynika z sondażu dla dziennika "Le Figaro" przeprowadzonego przez firmy Odoxa i Dentsu Consulting – informuje PAP.

Share
Francja: trzy czwarte Francuzów jest niezadowolonych z rządów MacronaŹródło: East News
d31lz9o

Francja: bardzo niekorzystny sondaż dla prezydenta Macrona

Zdecydowana większość Francuzów oczekuje od rządu Emmanuela Macrona polityki prowadzącej do zwiększenia dochodów gospodarstw domowych. Sondaż został przeprowadzony 2 i 3 stycznia na reprezentatywnej próbie 1004 osób.

Ostatnia ankieta tego typu przeprowadzona została w kwietnia 2018 roku i wówczas liczba obywateli niezadowolonych z rządu wynosiła 59 procent.

Francja: "żółte kamizelki" jedną z przyczyn spadku

Agencje podkreślają, że prezydenturą Macrona w ostatnich tygodniach zachwiał ruch "żółtych kamizelek", który protestuje w całym kraju od 17 listopada. Francuzi strajkują przeciwko wciąż rosnącym kosztom utrzymania oraz polityce gospodarczej Macrona, domagając się jego ustąpienia.

d31lz9o

Według sondażu 55 procent ankietowanych Francuzów stwierdziło, że protesty powinny być nadal kontynuowane. W tej kwestii zanotowano spadek w porównaniu z poprzednim badaniem. Sondaż opublikowany 22 listopada wskazywał, że wówczas za kontynuacją demonstracji "żółtych kamizelek" opowiedziało się 66 procent francuskiego społeczeństwa – podaje PAP.

W wyniku wypadków w pobliżu organizowanych przez "żółte kamizelki" blokad dróg zginęło 10 osób. Od początków protestów rannych zostało półtora tysiąca demonstrujących, w tym 50 osób poważnie. Niejednokrotnie w wielu miastach Francji dochodziło do starć uczestników strajków z siłami bezpieczeństwa.

d31lz9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31lz9o
Więcej tematów