Trwa ładowanie...
d2u3jk8

Francja: Polska hamuje zapobieganie globalnemu ociepleniu

Przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu to dla Francji pierwszy wśród strategicznych celów Unii Europejskiej – poinformował Pałac Elizejski we wtorek. Paryż wskazał też na Polskę i Czechy jako hamulcowych tego zadania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emmanuel Macron, prezydent Francji
Emmanuel Macron, prezydent Francji (PAP, Fot: CHRISTOPHE PETIT TESSON)
d2u3jk8

W czwartek ma się odbyć w Sybinie (Rumunia) nieformalny szczyt Unii Europejskiej, na którym zostanie wyznaczona mapa drogowa oraz terminarz dla wspólnoty. Oprócz spraw klimatu Francja kładzie nacisk na wyznaczenie modelu ekonomiczno-społecznego Unii, dopracowanie zasad polityki handlowej i konkurencji, polityki przemysłowej oraz zasadę wzajemności w handlu światowym - informuje rmf24.pl za PAP.

Pałac Elizejski podkreślił, że wysoko ocenia koalicję ośmiu państw członkowskich, które podpisały dokument w sprawie klimatu, globalnego ocieplenia i środowiska. Wśród przeciwników tej koalicji wymienił Warszawę i Pragę.

Wśród ośmiu państw, które chcą osiągnąć neutralność węglową do 2050 r. i podwyższyć dotychczasowe zobowiązania klimatyczne są: Francji, Belgia, Holandia, Luksemburg, Hiszpania, Portugalia, Dania i Szwecja.

d2u3jk8

Paryż zapowiada też przed czwartkowym szczytem, że będzie dążył do ustalenia minimalnego wynagrodzenia obowiązującego kraje UE.

Jedną z idei prezydenta Emmanuela Macrona jest też stworzenie europejskiej agencji ochrony demokracji, która miałaby zapobiegać przed odchodzeniem od prawa państw członkowskich

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u3jk8

Podziel się opinią

Share

d2u3jk8

d2u3jk8
Więcej tematów