Trwa ładowanie...

Francja. Nożownik ciężko ranił policjantkę. Doszło do strzelaniny. Tragiczny finał

Napastnik zaatakował i ciężko ranił nożem policjantkę w piątek w mieście La Chapelle-sur-Erdre na zachodzie Francji. Służby od razu rozpoczęły pościg. Doszło do strzelaniny. Francuskie media podały, że sprawca nie żyje. Mężczyzna miał być wpisany na listę zradykalizowanych islamistów.

Share
We Francji nożownik brutalnie zaatakował policjantkę
We Francji nożownik brutalnie zaatakował policjantkęŹródło: Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency
d16czri

Do ataku doszło ok. godziny 10 na komisariacie w La Chapelle-sur-Erdre, niedaleko Nantes na zachodzie Francji. Policjantka została ugodzona nożem w nogi. Według informacji, które pojawiają się we francuskich mediach, znajduje się w ciężkim stanie. Jej życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Jak podaje stacja BFM TV, sprawca ataku miał około 40 lat i był wcześniej znany służbom. Mężczyzna - jak podają policyjne źródła - wyszedł niedawno z więzienia, gdzie odsiadywał wieloletni wyrok.

d16czri

Napastnik miał też prawdopodobnie problemy psychiczne i był wpisany na listę zradykalizowanych islamistów

Obława i strzelanina

Według policji, po ataku nożownik ukradł broń jednego z funkcjonariuszy i zaczął uciekać samochodem. Potem jednak wypadek zmusił go do opuszczenia pojazdu.

Służby od razu po zdarzeniu rozpoczęły obławę. Portal France24 podaje, że do akcji przystąpiło ponad 200 funkcjonariuszy i dwa helikoptery.

Podczas aresztowania doszło jednak do strzelaniny, w której zginął nożownik i - według różnych źródeł - zostało rannych dwóch lub trzech policjantów.

d16czri

Podając szczegóły sprawy, prokurator Pierre Sennès z Nantes powiedział wieczorem, że po ataku na policjantkę i po ucieczce sprawca skrył się w jednym z mieszkań, gdzie wziął inną kobietę za zakładniczkę. Przetrzymywał ją tam przez dwie i pół godziny.

Wiadomo również, że napastnik strzelił przynajmniej trzy razy w kierunku żandarmów. Jednego trafił w kolano, innego w łokieć. Jeden z funkcjonariuszy otrzymał również kulę, która utknęła w kamizelce kuloodpornej.

Z kolei sprawca został postrzelony w brzuch. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na razie nie ma informacji, aby sprawą zajęła się komórka antyterrorystyczna.

d16czri

Źródło: France24/BFM TV

Atak nożownika i strzały na Gocławiu. "Napastnik miał krew na rękach aż po łokcie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16czri

Podziel się opinią

Share
d16czri
d16czri
Więcej tematów