Trwa ładowanie...

Francja. Listy z damską bielizną zaadresowane do premiera

We Francji doszło do nietypowej akcji. Właściciele sklepów z bielizną wysyłają listy do premiera z niecodziennym załącznikiem. Wszystko odbywa się w ramach protestu przeciwko nowym obostrzeniom sanitarnym.

Share
Francja. Listy z damską bielizną adresowane do premiera / Na zdjęciu premier Francji Jean Castex
Francja. Listy z damską bielizną adresowane do premiera / Na zdjęciu premier Francji Jean CastexŹródło: Getty Images
d45rzyj

Akcja o nazwie "Action Culottée" rozpoczęła się po tym, jak francuski rząd zdecydował się na nowe ograniczenia ze względu na pandemię COVID-19.

Po miesięcznym lockdownie Paryż postanowił ograniczyć działalność przedsiębiorstw, które nie zostały sklasyfikowane jako "najbardziej istotne". Nowe przepisy dotknęły m.in. także sklepy z bielizną.

d45rzyj

Przedsiębiorcy z reakcją nie czekali długo. Swój sprzeciw zdecydowali się wyrazić korespondencyjnie. Do listów zaadresowanych do premiera Francji Jeana Castexa załączali symboliczne upominki.

- Kwiaciarnie, księgarnie, salony fryzjerskie i sklepy muzyczne zostały sklasyfikowane jako "niezbędne" firmy. A co z bielizną? Czy to nie kwestia higieny? Czy nie jest to pierwsza rzecz, którą zakładamy rano? - dopytywali organizatorzy akcji w komunikacie prasowym.

Jak informuje w rozmowie z CNN twórczyni projektu, do szefa francuskiego rządu trafiło już około 200 przesyłek.

Płuca spalone jak katedra paryska. Wstrząsające wyznanie francuskiego pacjenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45rzyj

Podziel się opinią

Share
d45rzyj
d45rzyj
Więcej tematów