Trwa ładowanie...

Koronawirus. Francja wprowadza częściowy lockdown w kraju

Epidemia koronawirusa przyśpiesza w Europie. W czwartek francuski premier ogłosił wprowadzenie lockdownu w 16 ze 101 departamentów kraju, w tym w Paryżu i regionie paryskim Ile–de-France. - Nowe przepisy będą obowiązywać przez 4 tygodnie - ogłosił Jean Castex.
Share
Koronawirus. Premier Francji Jean Castex ogłosił częściowy lockdown w kraju
Koronawirus. Premier Francji Jean Castex ogłosił częściowy lockdown w krajuŹródło: PAP, Fot: PAP, EPA, MARTIN BUREAU , POOL
d1zor59

Częściowy lockdown we Francji rozpocznie się w piątek od północy i będzie obowiązywał przez najbliższe 4 tygodnie. Zamknięte zostaną sklepy z produktami, które nie są niezbędne do życia. Mieszkańcy zamkniętych departamentów będą mogli wychodzić z domu na odległość 10 km i nie będą mogli przemieszczać się między departamentami. Otwarte pozostaną szkoły.

Jednocześnie w 16 departamentach, które będą podlegały pod nowe obostrzenia, wyjście z domu w celu spaceru lub uprawiania sportu nie będzie ograniczone czasowo. Wymagana za to będzie "atestacja", którą można pobrać ze stron rządowych. Otwarte pozostaną jednak szkoły, jednak licea będą funkcjonować w systemie hybrydowym.

Jean Castex apelował także do pracodawców o możliwość pracy zdalnej, przynajmniej przez cztery dni w tygodniu, dla wszystkich tych, którzy mogą pracować w takim trybie.

d1zor59

Koronawirus w Polsce. Bolesław Piecha z PiS o nagraniu Andrzeja Piasecznego ze szpitala

Koronawirus. Francja proponuje "innowacyjne leczenie" COVID-19

Również w czwartek w sprawie pandemii koronawirusa głos zabrał francuski minister zdrowia, który ogłosił wprowadzenie "innowacyjnego leczenia COVID-19". - Jeśli jesteś narażony na poważne ryzyko, z poważnymi objawami lub bez, możemy ci teraz zaoferować innowacyjne metody leczenia. Te terapie, zwane przeciwciałami monoklonowymi, jak wykazały badania, pomagają uniknąć powikłań - ogłosił Olivier Veran.

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono we Francji u 34 998 osób, w szpitalach zmarło 268 chorych. Tym samym całkowita liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 91 705.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zor59

Podziel się opinią

Share
d1zor59
d1zor59
Więcej tematów