Trwa ładowanie...

Francja: "Le Figaro" ujawnia rządowy plan rozlokowania migrantów

• Projekt stworzenia regionalnych obozów ma pominąć jedynie Korsykę oraz region paryski • Do końca roku w pozostałych regionach Francji umieszczonych ma być 12 tys. osób • W połowie października rozpocząć ma się likwidacja "dżungli" - dzikiego obozowiska migrantów w Calais • Paryski dziennik nazywa projekt "bardzo ryzykownym wyzwaniem"
Share
Francja: "Le Figaro" ujawnia rządowy plan rozlokowania migrantów
Źródło: AFP, Fot: Philippe Huguen
d19heql

Redakcja "Le Figaro" dotarła do instrukcji francuskiego MSW w sprawie przeniesienia migrantów koczujących w Calais na północy Francji do ośrodków w całym kraju. We wtorkowym artykule paryski dziennik nazywa ten projekt "bardzo ryzykownym wyzwaniem".

Jak pisze "Le Figaro", projekt stworzenia regionalnych obozów dla uchodźców ma pominąć jedynie Korsykę oraz region paryski, "gdzie panuje szczególne napięcie w sprawie zakwaterowania uchodźców".

Do końca roku w obozach w pozostałych regionach Francji umieszczonych ma być 12 tys. osób. Według dokumentów, na które powołuje się dziennik, gotowych jest już prawie 9 tys. miejsc.

d19heql

W połowie października rozpocząć ma się likwidacja "dżungli" - dzikiego obozowiska migrantów w Calais. Następnie migranci, którzy nie chcą ubiegać się o azyl we Francji, oraz tacy, którzy powinni to zrobić w innych krajach Unii Europejskiej, mają być wydaleni z kraju - wynika z treści dokumentu przytoczonego w artykule.

"Le Figaro" informuje również, że "w ostatnim półroczu liczba wydaleń z Francji spadła o 20 proc., ponieważ policja jest przeciążona".

"Mnożenie małych Calais to błąd i prowokacja" - przytacza dziennik wypowiedź deputowanego Erica Ciottiego z departamentu Alpy Nadmorskie (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże na południu Francji).

"Le Figaro" ocenia, że minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve podjął "bardzo ryzykowne wyzwanie", gdyż "nic nie gwarantuje, że jego plan może przerwać falę migracyjną z Południa".

d19heql

Podziel się opinią

Share
d19heql
d19heql
Więcej tematów