Trwa ładowanie...
d3iuy2v

Francja: koncert Stinga na inaugurację Bataclan w rok po zamachu

• W Paryżu w sobotę nastąpi ponowne otwarcie sali koncertowej Bataclan, w której rok temu dżihadyści dokonali zamachu
• Z inauguracyjnym koncertem wystąpi angielski wokalista Sting
• 13 listopada 2015 roku, w sześciu zamachach, których celem były Stade de France, kawiarnie i restauracje oraz Bataclan, zginęło 130 osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: koncert Stinga na inaugurację Bataclan w rok po zamachu
(AFP, Fot: Philippe Lopez)
d3iuy2v

W sobotę, w Paryżu nastąpi ponowne otwarcie sali koncertowej Bataclan, w której rok temu dżihadyści dokonali zamachu. Z inauguracyjnym koncertem wystąpi angielski wokalista Sting.

Teatr Bataclan został całkowicie odnowiony. Zmieniono jego wystrój wnętrz i scenę. Sting, jak sam zapowiedział, chce wystąpić tu, aby "dać wyraz solidarności z francuskim społeczeństwem, dotkniętym atakami ekstremistów, a także pokazać, że europejska kultura przezwycięża zło i przemoc".

"Otwierając ponownie salę Bataclan, mamy dwa ważne zadania: upamiętnienie i uhonorowanie tych, którzy stracili życie w ataku sprzed roku, oraz celebrowanie życia i muzyki, które uosabia ta legendarna scena" - napisał na swojej stronie internetowej Sting, który na początku swej kariery zagrał koncert w tym teatrze jeszcze z zespołem The Police.

d3iuy2v

Dochód z występu angielskiego wokalisty zostanie przeznaczony na wsparcie dwóch organizacji humanitarnych udzielających pomocy rannym w zamachach i rodzinom tych, którzy wówczas zginęli.

13 listopada 2015 roku, w sześciu zamachach, których celem były Stade de France, kawiarnie i restauracje oraz Bataclan, zginęło 130 osób, w samym teatrze - 90. Rannych zostało niemal pół tysiąca osób, spośród których wiele nadal przebywa w szpitalach bądź korzysta z pomocy psychologicznej.

oprac.: Marek Grabski

d3iuy2v

Podziel się opinią

Share
d3iuy2v
d3iuy2v
Więcej tematów