Trwa ładowanie...

Franciszek o Afgańczykach. Wystosował jasny apel

W swoim niedzielnym przemówieniu papież Franciszek zaapelował ws. przyjmowania uchodźców z Afganistanu. Podkreślił, że trzeba zapewnić im ochronę i odpowiednią opiekę. - Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze i w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności – zaznaczył Franciszek.

Franciszek zaapelował ws. Afgańczyków: Trzeba chronić tych, którzy szukają nowego życia Franciszek zaapelował ws. Afgańczyków: Trzeba chronić tych, którzy szukają nowego życia Źródło: PAP, DPA, fot: Stefano Spaziani
d2bc2ns
d2bc2ns

W niedzielę podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek odniósł się do kwestii uchodźców z Afganistanu. W swoim przemówieniu podkreślił, że w obliczu tych bardzo ciężkich czasów dla Afgańczyków, którzy szukają bezpiecznej przystani, jego modlitwy kieruje zwłaszcza w intencji "najsłabszych wśród nich". Dodał też, że modli się za to, by jak najwięcej państw zdecydowało się na ich przyjęcie i "chroniło tych, którzy szukają nowego życia".

- Modlę się także za wewnętrznych uchodźców, aby dostali konieczną pomoc i ochronę. Niech młodzi Afgańczycy otrzymają edukację, niezbędne dobro dla rozwoju ludzkiego. Oby wszyscy Afgańczycy, zarówno ci w ojczyźnie, jak i w drodze i w krajach, które ich goszczą, mogli żyć w godności, w pokoju i braterstwie ze swoimi sąsiadami – powiedział papież Franciszek.

Biskup Rzymu nie pominął też mieszkańców Stanów Zjednoczonych, którzy ucierpieli w efekcie uderzenia huraganu Ida. Jak zapewnił, swoje modlitwy kieruje również w ich intencji i modli się o wsparcie dla nich.

d2bc2ns

ZOBACZ TEŻ: Sprawa Beaty K. Jest komentarz wiceministra sprawiedliwości

Franciszek poinformował także o swoich planach wyjazdowych na najbliższe dni. W pierwszej kolejności głowa Kościoła katolickiego ma udać się do Budapesztu, a następnie do Słowacji.

- W przyszłą niedzielę udam się do Budapesztu na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Po mszy moją pielgrzymkę będę kontynuował przez kilka dni na Słowacji, a zakończy ją w środę wielka uroczystość ku czci Matki Bożej Bolesnej, patronki tego kraju – przekazał wiernym, nawiązując do mszy, którą odprawi. - To będą zatem dni naznaczone przez adorację i modlitwę w sercu Europy - dodał papież.

d2bc2ns

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2bc2ns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bc2ns
Więcej tematów