Trwa ładowanie...
d3bom9v

Fort Trump. W Pentagonie trwają prace nad rozmieszczeniem sił USA w Polsce

Wciąż nie wiadomo, gdzie i jakiego rodzaju siły zbrojne zostaną rozlokowane w Polsce – przyznał dowódca amerykańskich sił powietrznych w Europie i Afryce gen. Jeffrey L. Harrigian. Zapowiedź dotyczy deklaracji zwiększenia sił USA w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze amerykańscy przed Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (fot. archiwum)
Żołnierze amerykańscy przed Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (fot. archiwum) (PAP, Fot: PAP)
d3bom9v

W czerwcu, w czasie wizyty Andrzeja Dudy w USA, obaj prezydenci podpisali deklarację m.in. o zwiększeniu liczebności amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Polsce o około tysiąc osób.

Teraz gen. Harrigian przekazał, że nad szczegółami pracuje jeszcze Pentagon. Nie wiadomo jeszcze, czy w skład dodatkowych sił wejdzie lotnictwo.

Dowódca sił powietrznych przypomniał, że w Polsce stacjonują pododdziały Sił Powietrznych USA przygotowujące cykliczne amerykańsko-polskie szkolenia załóg i personelu naziemnego samolotów F-16 i C-130, a w Mirosławcu działa grupa operująca bezzałogowcami MQ-9 Reaper, choć czasowo została przeniesiona do Rumunii z powodu prac budowlanych na pasie startowym.

d3bom9v

Generał dodał, że wszystkie te formacje są w wysokiej gotowości i zdolności do działania w najtrudniejszych warunkach. Jego zdaniem, zdolności amerykańskich sił wzrosły i dzięki temu będą lepiej integrować się i współdziałać z lotnictwem europejskim.

Źródło: tvp.info

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d3bom9v

Podziel się opinią

Share
d3bom9v
d3bom9v
Więcej tematów