Trwa ładowanie...
d3hyij4

Flaga IS obok zniszczonych kabli w Berlinie. "Arabskie napisy"

Flagę tzw. Państwa Islamskiego oraz ulotki w języku arabskim znaleziono w Berlinie w pobliżu miejsca, gdzie ktoś uszkodził kolejową sieć trakcyjną. O odkryciu poinformowała niemiecka policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieć została zniszczona między stacjami Wuhlheide i Karlshorst
Sieć została zniszczona między stacjami Wuhlheide i Karlshorst (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3hyij4

Kolejową infrastrukturę zdewastowano w niedzielę, ale flagę IS oraz kilkadziesiąt druków mundurowi odkryli dopiero we wtorek - informuje berliner-zeitung.de. Nie wiadomo dlaczego funkcjonariusze nie znaleźli tych materiałów wcześniej, podczas pierwszego przeszukania torowiska w berlińskiej dzielnicy Karlshorst.

Niemieckie media podają, że to nowy ślad i przypominają poniedziałkowe oświadczenia policji, które wskazywały na polityczny motyw działania sprawców dewastacji kolejowego sprzętu. Padają stwierdzenia o "przestrodze" pozostawionej przez dżihadystów.

Google maps/screen

Śledczy zaznaczają jednak, że nie wiadomo jeszcze, czy flaga IS i ulotki z arabskimi napisami mają bezpośredni związek z uszkodzeniem trakcji.

d3hyij4

Na czas działania policji zamknięto ruch pociągów S-Bahn między stacjami Wuhlheide i Karlshorst. Składy regionalne skierowano przez stację Lichtenberg.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów