Trwa ładowanie...
d3spdyc

Flaga IS obok zniszczonych kabli w Berlinie. "Arabskie napisy"

Flagę tzw. Państwa Islamskiego oraz ulotki w języku arabskim znaleziono w Berlinie w pobliżu miejsca, gdzie ktoś uszkodził kolejową sieć trakcyjną. O odkryciu poinformowała niemiecka policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieć została zniszczona między stacjami Wuhlheide i Karlshorst
Sieć została zniszczona między stacjami Wuhlheide i Karlshorst (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3spdyc

Kolejową infrastrukturę zdewastowano w niedzielę, ale flagę IS oraz kilkadziesiąt druków mundurowi odkryli dopiero we wtorek - informuje berliner-zeitung.de. Nie wiadomo dlaczego funkcjonariusze nie znaleźli tych materiałów wcześniej, podczas pierwszego przeszukania torowiska w berlińskiej dzielnicy Karlshorst.

Niemieckie media podają, że to nowy ślad i przypominają poniedziałkowe oświadczenia policji, które wskazywały na polityczny motyw działania sprawców dewastacji kolejowego sprzętu. Padają stwierdzenia o "przestrodze" pozostawionej przez dżihadystów.

   Google maps/screen
(Google maps/screen)

Śledczy zaznaczają jednak, że nie wiadomo jeszcze, czy flaga IS i ulotki z arabskimi napisami mają bezpośredni związek z uszkodzeniem trakcji.

d3spdyc

Na czas działania policji zamknięto ruch pociągów S-Bahn między stacjami Wuhlheide i Karlshorst. Składy regionalne skierowano przez stację Lichtenberg.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3spdyc

Podziel się opinią

Share
d3spdyc
d3spdyc
Więcej tematów