Trwa ładowanie...

Finanse. "Nie!" dla Euro w Polsce

Ponad połowa Polaków nie chce wprowadzenia Euro. Zgodę na to wyraża to czwarty Polak - wynika z badani zleconego przez money.pl.

Ponad połowa Polaków nie chce wprowadzenia Euro(Fot: pixabay.com)Ponad połowa Polaków nie chce wprowadzenia Euro(Fot: pixabay.com)Fot: pixabay.com
d2sduj4
d2sduj4

"Złotego trzeba utrzymać na zawsze" - powiedział Adam Glapiński, prezes Narodowego banku Polskiego na łamach "Gazety Bankowej" cytowanej przez money.pl.

- Próbuje się nam wmawiać, że wystarczy utrzymywać zdyscyplinowaną politykę wewnętrzną, przede wszystkim budżetową, aby euro przynosiło same korzyści. To zaś nieprawda, bo kryzysy przychodzą także z zewnątrz, a wówczas kraj bez własnej waluty nie ma narzędzi, aby chronić własną gospodarkę – powiedział.

Tymczasem ponad 25 procent Polaków uważa, że Polska powinna przyjąć unijną walutę. Z kolei 53 procent jest przeciwnego zdania - wynika z badania UCE Research przeprowadzonego na zlecenie money.pl.

Szokujące groźby pod adresem znanego lekarza. Antyszczepionkowcy w natarciu

Z kolei 17,5 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat. Dla 4,4 proc. natomiast ta sprawa jest obojętna.

d2sduj4

W Euro chętniej płaciliby ludzie starsi

"Co ciekawe, najwięcej zwolenników wstąpienia do Eurolandu jest wśród Polaków mających 60 i więcej lat – 34,4 proc. Z kolei najwięcej przeciwników jest w gronie osób w wieku 30-39 lat – 60,5 proc." - podaje portal.

Ankietowanych, którzy są za przyjęciem europejskiej waluty, spytano także, kiedy Euro powinno wejść do obiegu w Polsce. Połowa z nich jest zdania, że najszybciej. Z kolei jedna czwarta uważa, że w ciągu 2-3 lat, a niecałe 13 proc. oceniło, że nie szybciej niż w ciągu 4-5 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2sduj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sduj4
Więcej tematów