Trwa ładowanie...

Finał WOŚP 2021. Jurek Owsiak napisał pismo do ministra zdrowia. Fundacja chce pomóc szczepić

Jerzy Owsiak zaproponował, żeby w dniu finału WOŚP postawić namioty i szczepić przeciwko koronawirusowi. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyznaje, że nie ma dnia, żeby nie myślał o Pawle Adamowiczu. Lider WOŚP tłumaczył się też z obrazu z błyskawicą, który namalował.
Share
Szef WOŚP Jurek Owsiak o Pawle Adamowiczu: nie ma dnia, bym o tym nie myślał
Szef WOŚP Jurek Owsiak o Pawle Adamowiczu: nie ma dnia, bym o tym nie myślałŹródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski
d2jlado

Jerzy Owsiak przyznał, że przekładając finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, liczył na to, że będzie mniej obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce. Zapewnił, że mimo braku publiczności chce podtrzymać dobry klimat. W tym roku celem zbiórki będzie m.in. laryngologia i diagnostyka głowy. Orkiestra już gra i do tej pory udało jej się zebrać 11 181 491 zł.

Strajk Kobiet. Szef WOŚP: bzdura, że jestem zwolennikiem aborcji

Lider WOŚP odniósł się również na antenie TVN24 do obrazu, który namalował. Widać na nim m.in. błyskawicę ze Strajku Kobiet. Owsiak podkreślił, że jest grafikiem, a jego dzieło wynika z obserwacji tego, co działo się na ulicy. - To moja wizja świata, jeśli się komuś naraziłem to przepraszam - powiedział. Szef WOŚP nazwał bzdurą głosy, że nie jest zwolennikiem aborcji. Dodał, że ws. hospicjów, gdzie znajdują się dzieci porzucone, najmocniej krzyczą ci, którzy się tam nie pojawiają.

d2jlado

Przeczytaj: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa na finał w nowym terminie

Owsiak zapewnił, że jest zwolennikiem szczepionki na COVID. Przyznał, że fundacja jest gotowa pomóc w procesie szczepień. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wysłał w tej sprawie pismo do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ale nie dostał odpowiedzi. Owsiak zaproponował, że podczas finału WOŚP można postawić namioty polowe i tam szczepić, a także propagować akcję.

Jurek Owsiak o Pawle Adamowiczu: nie ma dnia, bym o tym nie myślał

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabrał także głos ws. śmierci Pawła Adamowicza. - Był na każdym finale. Nie ma dnia, żebym o tym nie myślał - podkreślił. Na koniec Owsiak odniósł się do swojego wyuczonego zawodu. Powiedział, że gdyby miał dać lampę witrażową Jarosławowi Kaczyńskiemu, napisałby na niej: "gramy do końca świata i jeden dzień dłużej, co nie zabije to wzmocni".

d2jlado

Przeczytaj również: Paweł Adamowicz. Gdańsk oddał hołd prezydentowi miasta. "Słowo zabiło mojego męża"

Kontrowersyjny materiał TVP o śmierci Pawła Adamowicza. Komentarz Michała Kamińskiego

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jlado

Podziel się opinią

Share
d2jlado
d2jlado
Więcej tematów