Trwa ładowanie...

Finał WOŚP 2020 Poznań. Sprawdź najciekawsze wydarzenia

WOŚP 2020 gra na całym świecie, także w Poznaniu. Zobacz, w jakich wydarzeniach warto wziąć udział w Poznaniu w sobotę 11 i niedzielę 12 stycznia. Najciekawsze imprezy i atrakcje, z których dochód będzie przeznaczony na sprzęt medyczny do ratowania dzieci.

Share
Finał WOŚP 2020 Poznań. Sprawdź najciekawsze wydarzeniaŹródło: 123RF
d281yt7

Finał WOŚP w Poznaniu odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – w przestrzeni przy halach nr 1 i 2. Wejście bramą nr 9 i 10 od ul. Głogowskiej (mapka na dole artykułu). Organizatorem, jak w poprzednich latach, będzie Sztab Ławica. Centralna impreza odbędzie się bez fajerwerków. Start o 13:00 w niedzielę 12 stycznia.

Finał WOŚP 2020 w Poznaniu. Najciekawsze wydarzenia
WOŚP w Poznaniu 10 stycznia

Komicy dla WOŚP, godzina 20:00-23:00, 3ecia Strona Baru, ul. Garbary 65

Potężna dawka śmiechu w wieczór 10 stycznia. Znani stand-uperzy: Jacek Stramik, Michał Kutek, Łukasz Włodarczyk, Maciej Grzeszkowiak, Dariusz Ratajczak, Maks Padalak oraz Michu Bednarowicz wystąpią w pubie 3ecia Strona Baru. Dochód z imprezy otrzyma oczywiście fundacja WOŚP.

WOŚP w Poznaniu. Wydarzenia 11 stycznia

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, godzina 9:00-19:00, Galeria Posnania, ul. Pleszewska 1

Jedenasty raz z rzędu mieszkańcy Poznania spróbują ustanowić rekord Polski: jak największa liczba osób ma przepłynąć 500 metrów na jednym ergometrze wioślarskim. Uczestnicy mają na to 10 godzin. W kulminacyjnym momencie do akcji wejdzie Sztafeta Gwiazd: medaliści Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, a także politycy i przedstawiciele Miasta Poznania. Czy mieszkańcy Poznania pokonają wioślarzy, którzy popłyną w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Szczecinie i Lublinie?

d281yt7

Cały dochód z wydarzenia powędruje na konto WOŚP.

Gramy dla WOŚP z Aniką Dąbrowską, godzina 11:00-18:00, Galeria Malta, ul. Maltańska 1

Koncert zwyciężczyni The Voice Kids 2, Aniki Dąbrowskiej, połączony z aukcją charytatywną na rzecz WOŚP. Gwiazda rozpocznie występ o 16:00, wcześniej można zrobić sobie z nią zdjęcie i poprosić o autograf. Dochód z imprezy zostanie przekazany na cel 28. Finału WOŚP.

WOŚP w Poznaniu. Wydarzenia 12 stycznia

28. Finał WOŚP w Kultowej, godzina 14:00-00:00, Kultowa, ul. Wrocławska 16

Koncerty Cannonball, Amelinium, Szumni i Heavyweight, licytacje i inne atrakcje w klubie poświęconym zespołowi KULT. Dochód z wydarzenia trafi na konto 28. Finału WOŚP.

d281yt7

Finał WOŚP u Bazyla, godzina 15:00-22:00, Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Niespodzianki, licytacje i dużo dobrego rocka: Lenny Is Dead, Man in the Box, Eleanor Gray, Diesel Hangovers, Anywhere Us, Mean Machine. Wstęp wolny, a wszystkie datki zostaną przekazane na konto WOŚP.

Silent DISCO DLA WOŚP, godzina 20:00-02:00, Alternativa Club, ul. św. Marcin 80

Czym jest Silent Disco by Alter Event? Uczestnicy imprezy otrzymują na czas jej trwania wysokiej jakości bezprzewodowe słuchawki. Wybieracie jednego z trzech DJ-ów, a każdy z nich będzie grał inny rodzaj muzyki. W każdej chwili możecie przełączyć się na inny kanał, jeśli chcecie zatańczyć z kimś innym. A oprócz tańczenia, można też porozmawiać, a nawet zaśpiewać.

Żeby wypożyczyć słuchawki, trzeba okazać dowolny dokument ze zdjęciem.

Wstęp za dowolny datek do puszki WOŚP.

d281yt7

Finał WOŚP, hale Międzynarodowych Targów Poznańskich, start 10:00

Pokazy, warsztaty, gry, animacje i atrakcje bez liku czekają tych, którzy 12 stycznia trafią w samo centrum finału WOŚP w Poznaniu.

  • W hali 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich od 10:00 będzie można zagrać w hokeja i w szachy, wykonać badanie wzroku i postawy, pobawić się z robotami i wziąć udział w wielu innych ciekawych aktywnościach.
  • W hali 2 MTP porozmawiamy z ratownikami medycznymi, nurkami i strażakami, obejrzymy sprzęt, którego używają na co dzień w pracy i przeprowadzimy symulowaną akcję ratunkową po wypadku drogowym. Fani "Gwiezdnych Wojen" mogą liczyć na wyjątkową sesję zdjęciową.
  • W obu głównych halach można będzie napić się gorącej kawy i czekolady.
  • Na scenie głównej od 13:00 koncerty: Fabulous Anima, Mika, Chłopcy z Placu Broni, Golden Life, Camping Hill i inni artyści zagrają dla WOŚP.
  • W hali 15 można wziąć udział w aukcjach wyjątkowych przedmiotów – start o 13:00.
  • Podczas finału WOŚP na MTP można także oddać krew i zarejestrować się w banku dawców szpiku.
d281yt7

Poniżej mapka przedstawiająca centrum finału WOŚP w Poznaniu.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d281yt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d281yt7
d281yt7
Więcej tematów