Trwa ładowanie...

Finał spotkania PiS. Pierwszy komentarz z partii

- Rozmawialiśmy o kwestiach wewnątrzorganizacyjnych partii, a także omawialiśmy sytuację ekonomiczną, wskaźniki makroekonomiczne i wszystko, co jest związane z polityką NBP - powiedziała po posiedzeniu klubu PiS rzeczniczka partii Anita Czerwińska. Według informacji Wirtualnej Polski, na spotkaniu omawiano głównie sprawy organizacyjnie, związane ze zmianami partyjnych struktur.

Finał spotkania PiS. Pierwszy komentarz z partii Finał spotkania PiS. Pierwszy komentarz z partii Fot: Paweł Supernak
d35bai6
d35bai6

W krótkim wystąpieniu po spotkaniu wziął udział także szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Wcześniej dobyło się prezydium komitetu politycznego, na którym zarekomendowano pewne decyzje dotyczące partii i jej funkcjonowania. W przyszłym tygodniu zostaną przestawione komitetowi politycznemu - powiedział wicemarszałek.

Obecny na spotkaniu prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński miał mówić o tym, jak wygląda obecnie sytuacja i "gotów był odpowiadać na pytania", których "nie było wiele".

Glapiński "bardzo dobrym kandydatem"

- Nasze relacje z koalicjantem nie uległy zmianie, są konkretne, systematyczne i myślę, że będą bardzo efektywne - powiedziała rzeczniczka PiS. Dodała, że Adam Glapiński może liczyć na pełne poparcie klubu PiS. - Uważam, że jest bardzo dobrym kandydatem i nikt z naszego klubu, zarówno członków, jak i koalicjantów nie ma co do tego wątpliwości - znaznaczyła Czerwińska.

Zmiana partyjnych struktur

Według informacji Wirtualnej Polski, na spotkaniu omawiano głównie sprawy organizacyjnie, związane ze zmianami partyjnych struktur. Jak ustaliliśmy, mowa była o zmianie partyjnych okręgów wyborczych, z 41 na blisko 100. Ustalono, że na czele tychże okręgów nie będą stać osoby pełniące funkcje w rządzie.

d35bai6

​Ma to służyć - wedle naszych informatorów - usprawnieniu partyjnych struktur przed kampanią parlamentarną. Nie było mowy o tym, że wybory odbędą się w najbliższych miesiącach. Nie grożono też koalicjantom, rozmawiano za to o pogarszającej się sytuacji gospodarczej w kontekście między innymi inflacji.

Drwiny z tarć w obozie władzy. "PiS jak PZPR"

d35bai6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bai6
Więcej tematów