Trwa ładowanie...
d3bf316

Festiwal Pyrlandia znów odbędzie się w Poznaniu!

Bardzo lubiany przez poznaniaków bezpłatny festiwal Pyrlandia po trzyletniej przerwie ponownie odbędzie się na Łęgach Dębińskich. Już wiadomo, że wystąpią na nim Strachy na Lachy i Voo Voo.
Share
Festiwal Pyrlandia znów odbędzie się w Poznaniu!
Źródło: materiały prasowe, Fot: Radosław Polak
d3bf316

Pyrlandia przez lata była jedną z nielicznych otwartych imprez plenerowych, podczas których kilkadziesiąt tysięcy poznaniaków mogło za darmo posłuchać na żywo gwiazd nie tylko polskiej sceny muzycznej (podczas jednej z edycji wystąpiła grupa Boney M.). Było to jednak wydarzenie nie tylko muzyczne, ale przede wszystkim festyn z całą masą atrakcji dla dzieci. Wyjątkowe było też jego miejsce – Łęgi Dębińskie, które na co dzień nie są miejscem zbyt wielu wydarzeń kulturalnych.

Po raz ostatni impreza odbyła się w 2012 r. – na kolejne już zabrakło pieniędzy. Na szczęście w tym roku znalazł się sponsor – spółka miejska Aquanet, która przekazała pieniądze pozwalające na reaktywowanie festiwalu.

Na razie o imprezie nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że odbędzie się 30 sierpnia na Łęgach Dębińskich. Wiadomo też, że jedną z jego gwiazd będzie uwielbiany przez poznaniaków zespół Strachy Na Lachy, co potwierdził sam lider grupy.

d3bf316

- Tak. To prawda. Pyrlandia wraca. Straszki razem z nią. Tak, to moja ulubiona poznańska impreza, na której bardzo lubię grać – oświadczył na Facebooku Krzysztof „Grabaż” Grabowski.

Organizatorzy zdradzili też kolejną gwiazdę festiwalu, którą ma być zespół Voo Voo. Na bliższe szczegóły tegorocznej Pyrlandii trzeba jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3bf316

Podziel się opinią

Share
d3bf316
d3bf316
Więcej tematów