Trwa ładowanie...
d316uvf

Ferie zimowe 2019. Dziś początek przerwy zimowej. Sprawdź, kiedy są ferie w twoim województwie

Dziś rozpoczęły się tegoroczne ferie zimowe 2019 w pięciu województwach. Uczniowie będą cieszyć się wolnym od szkoły przez dwa tygodnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferie zimowe 2019. Dziś początek przerwy zimowej. Sprawdź, kiedy są ferie w Twoim województwie (Shutterstock.com)
d316uvf

Ferie zimowe 2019 – 14-27 stycznia

W pierwszej kolejności ferie zimowe w 2019 roku będą obowiązywać w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Wolne od szkoły będzie obowiązywać od dziś do 27 stycznia.

Ferie zimowe 2019 – 21 stycznia – 3 lutego

Tydzień później kolejne województwa rozpoczną ferie zimowe 2019. Przerwę od nauki rozpoczną osoby z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tych województwach ferie zimowe będą obowiązywać w dniach 21 stycznia-3 lutego.

d316uvf

Ferie zimowe 2019 – 28 stycznia – 10 lutego

Jako następni z ferii zimowych będą mogli cieszyć się młodzi mieszkańcy następujących województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, gdzie przerwa zimowa będzie obowiązywać w dniach 28 stycznia-10 lutego.

Ferie zimowe 2019 – 11-24 lutego

Aż do lutego będą musieli czekać na ferie zimowe mieszkańcy województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ostatni termin przerwy zimowej od szkoły to 11-24 lutego.

d316uvf

Ferie zimowe 2019 – jak spędzić czas w ferie?

Ferie zimowe to bardzo dużo czasu wolnego. Jest wiele sposobów na jego wykorzystanie.

Część uczniów wyjeżdża na kilka dni do zarezerwowanego ośrodka w górach – w Polsce lub za granicą. Wyjazd organizowany jest przez ich rodziców lub szkoły. Wtedy można wybrać się na wyprawę górskimi szlakami turystycznymi lub na jazdę na nartach na okolicznym stoku. Obfite opady śniegu oraz mrozy sprawiają, że warunki turystyczne i narciarskie podczas ferii mogą być bardzo dobre.

Ci, którzy zostają w tym roku na ferie w rodzinnym mieście również nie powinni narzekać na nudę. Zalegający obecnie i padający w następnych dniach śnieg pozwoli wyjść na okoliczne górki i cieszyć się jazdą na sankach. Miasta zorganizują darmowe formy rozrywek dla młodych.

Ferie zimowe 2019 mogą stać pod znakiem bardzo aktywnych ferii.

d316uvf

Podziel się opinią

Share

d316uvf

d316uvf
Więcej tematów