Trwa ładowanie...
d3c601j

Feministki twierdzą, że Janusz Sanocki je obraził. Polityk: to jędze, kłamią

Kobiety, które uczestniczyły w posiedzeniu komisji sprawiedliwości o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, donoszą, że zostały zlekceważone przez polityków. Przywołują m.in. nazwisko posła Janusza Sanockiego. Ten odpowiada. - Kłamią w żywe oczy! - podkreśla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Sanocki jest posłem niezrzeszonym
Janusz Sanocki jest posłem niezrzeszonym (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3c601j

Poniedziałkowe posiedzenie dotyczące prawa aborcyjnego było burzliwe i trwało pięć godzin. Jego uczestniczki nie kryją oburzenia zachowaniem polityków. Poza tym, że wyrzucają posłowi Sanockiemu obronę nienarodzonych dzieci, bez względu na ich stan, przywołują słowa, którymi polityk miał się do nich zwrócić. Poseł nie pozostał im dłużny.

"Poseł Janusz Sanocki. Zapamiętajcie, dziewczyny: jego wasze cierpienie, traumy, życie nic nie obchodzi. Rodzić nawet z wadami letalnymi, rodzić, by umarło na waszych oczach. Byle rodzić. Bo temu panu tak się podoba" - napisała na Twitterze Barbara Nowacka.

W rozmowie z portalem oko.press posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła natomiast, że "jako polityczka, jako kobieta i jako matka, czuła się całkowicie zlekceważona, poniżona, zniesmaczona". - Oni nas – kobiety walczące o swoje podstawowe prawa – traktują jak czarownice, które kiedyś palono na stosach - zaznaczyła.

d3c601j

Barbara Baran, która walczy o prawo do aborcji relacjonowała z kolei, że "przedstawicielki ruchów kobiecych zostały przywitane przez Sanockiego komentarzem o tym, że w tym miejscu kobiety głosu nie mają. Na koniec Sanocki powiedział o nas 'ja to jednak trochę lubię te dziewczynki hue hue hue'".

W rozmowie z "Faktem" Sanocki odniósł się do zażaleń posłanek. - To dorabianie mi gęby. Nic takiego nie mówiłem. Zachowywałem się bardzo miło, nie chciałem zaogniać. Te biedulki prowokują i kłamią. Jest zresztą nagranie - zapewnił. Jak dodał, "panie przyszły nafoszone". - To są jędze, po prostu łżą w żywe oczy! Każde słowo jest kłamstwem. Na pewno napaliły się jakichś skrętów, bo dziwnie wyglądały - podkreślił.

Źródło: "Fakt"/oko.press/WP

d3c601j

Podziel się opinią

Share

d3c601j

d3c601j
Więcej tematów