Trwa ładowanie...

FC Barcelona wspiera uchodźców. Przekazała im 6 mln zł

FC Barcelona chce pomóc uchodźcom. Na rzecz pomocy dzieciom przebywającym w ośrodkach w Grecji, Włoszech i Libanie przekazała 6 mln euro.

Share
FC Barcelona wspiera uchodźców. Przekazała im 6 mln zł
Źródło: iStock.com
d2c3x96

FC Barcelona pomaga uchodźcom

FC Barcelona słynie z pomocy najmłodszym. Od wielu lat współpracuje z agendą ONZ na rzecz dzieci. Tym razem klub FC Barcelona zaskoczył wielu kibiców. Mistrz Hiszpanii postanowił przekazać 6 mln euro na rzecz pomocy dzieciom uchodźców. Wsparcie to ma odbywać się poprzez sport. Ambasadorem tej akcji został Francuz Lilian Thuram. Piłkarz, który zakończył swoją sportową karierę w 2008 roku jest bardzo mocno zaangażowany w działalność charytatywną byłego klubu.

FC Barcelona pomaga po raz kolejny

FC Barcelona nie po raz pierwszy decyduje się na pomoc dzieciom uchodźców. Dwa lata temu Mistrz Hiszpanii urządził w greckim Ioannina trening dla 150 dzieci. Tamta akcja została zorganizowana dzięki współpracy klubu FC Barcelona z Biurem Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR).

d2c3x96

FC Barcelona i UNICEF

FC Barcelona już od 12 lat współpracuje z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Zgodnie z odnowioną w 2016 roku umową o współpracy pomiędzy obiema organizacjami, FC Barcelona co rok przekazuje 2 mln euro na rzecz pomocy dzieciom z Brazylii, Chin, Ghany i Republiki Południowej Afryki. W ramach wspólnych akcji UNICEF i FC Barcelona uczą najmłodszych zasad fair play. Pieniądze przekazywane przez klub są wydawane zarówno na sprzęt sportowy, jak również na edukację oraz zabawę najmłodszych.

d2c3x96

Podziel się opinią

Share
d2c3x96
d2c3x96
Więcej tematów