Trwa ładowanie...
d2rjo6d

FBI: 60 powiązanych z państwami grup źródłem cyberzagrożeń

FBI i Departament Stanu wyznaczyły nagrodę 3 mln dolarów za informacje prowadzące do aresztowania lub skazania rosyjskiego hakera Jewgienija Bogaczewa, któremu postawiono w USA zarzut posługiwania się siecią ataków komputerowych o nazwie GameOver Zeus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FBI: 60 powiązanych z państwami grup źródłem cyberzagrożeń
(Fotolia)
d2rjo6d

Bogaczew posługując się "malware" czyli złośliwym oprogramowaniem ukradł z kont firm i osób prywatnych co najmniej 100 milionów dolarów. Haker, który został formalnie oskarżony przez amerykańską prokuraturę, najprawdopodobniej przebywa w tej chwili w Rosji.

3 miliony dolarów za pomoc w jego ujęciu, to najwyższa w historii nagroda wyznaczona za cyberprzestępstwo. Przy okazji przedstawiciele FBI poinformowali, że udało im się zidentyfikować dużą grupę hakerów powiązanych z państwami. - Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) wie o istnieniu 60 różnych powiązanych z państwami grup, będących źródłami cyberzagrożeń - oświadczył szef działu cyberprzestępczości FBI Joseph Demarest.

Dodał, iż w miesiąc po uzyskaniu pierwszej informacji o rozległym ataku hakerskim na Sony Pictures jego agencja ustaliła, iż stała za tym Korea Północna.

d2rjo6d

Zobacz także: Waszyngton nowym celem ataków

d2rjo6d

Podziel się opinią

Share
d2rjo6d
d2rjo6d
Więcej tematów