Fala komentarzy i memów po ostatnim komentarzu na Twitterze Donalda Tuska

Echa ostatniego wpisu Donalda Tuska na jego twitterowym profilu nie milkną. Słowa byłego premiera komentują zarówno politycy jak i publicyści. Zareagowali również internauci i w sieci publikują memy nawiązujące do ostatniej wypowiedzi Przewodniczącego Rady Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk niezbyt często komentuje sytuację w Polsce, ale robi to dosadnie
Donald Tusk niezbyt często komentuje sytuację w Polsce, ale robi to dosadnie (East News)

Niedzielne słowa Tuska, które zamieścił na Twitterze jako swój komentarz do aktualnych wydarzeń politycznych w naszym kraju, nadal wzbudzają emocje. "Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał były premier. Te słowa są szeroko komentowane nie tylko w Polsce.

Dziennikarze jednego z brytyjskich dzienników dopatrują się "przygrywki" ze strony Tuska przed jego powrotem do polskiej polityki. Spekulują, że tak mocne słowa mogą wskazywać, iż były premier będzie chciał bardziej zaangażować się w wydarzenia mające miejsce w jego ojczystym kraju.

"Financial Times" nazwał wypowiedź byłego premiera Polski mianem "gwałtownego ataku". Jak podkreślają dziennikarze, przeprowadzony on został w momencie, gdy relacje między rządem PiS a UE są na bardzo niskim poziomie.

Internauci również nie zostają bierni wobec ostatnich słów Tuska. Swoje opinie wyrażają za pomocą memów nazywając chociażby jego ostatnią wypowiedź "twitterowym puczem", albo żartując, iż wystarczył jeden tweet, by "wszyscy stracili zmysły".

Źródło: wykop.pl