Trwa ładowanie...

Ewa Kopacz: spekulacje nt. Smoleńska szkodzą pamięci ofiar

Spekulacje na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej szkodzą pamięci o ofiarach. Budujmy pamięć o nich we własnych sercach, a nie tylko na użytek występów przez kamerami – zaapelowała na antenie TVP Info marszałek sejmu Ewa Kopacz.

Ewa Kopacz: spekulacje nt. Smoleńska szkodzą pamięci ofiarŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4fmq9x
d4fmq9x

Marszałek sejmu powiedziała, że rocznica 10 kwietnia będzie dla niej „smutna i refleksyjna”. Dodała, że nie skorzysta z zaproszenia na obchody organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość. – Obserwuję licytację, jak upamiętnić katastrofę. Miałabym dla tych osób radę: budujmy te pomniki w naszych sercach i w pamięci - podkreśliła.

Odniosła się też do kolejnych spekulacji dotyczących przyczyn katastrofy. Pojawiły się podczas ostatniego posiedzenia zespołu parlamentarnego badającego katastrofę. Dr inż. Grzegorz Szuladziński z Australii, który prowadzi firmę zajmującą się badaniem procesów zniszczeń konstrukcji, powiedział, że na pokładzie Tu-154M w Smoleńsku doszło do dwóch wybuchów. – Spekulacje w tych bardzo delikatnych sprawach szkodzą. Jedno jest pewne, że im bardziej będziemy grzać złe emocje wokół tej sprawy, dobra pamięć o tych ludziach będzie się zamazywać w spekulacjach – dodała.

Więcej na www.tvp.info

d4fmq9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmq9x
Więcej tematów